Betis na Iskov pogon: Španac doneo tri boda klubu iz Andaluzije

13.01.2024 22:59
Isko u dresu Real Betisa Guliver/Ricardo Larreina
Isko u dresu Real Betisa

"Benito Viljamarin" je ostao i dalje neosvojiva tvrđava u španskom prvenstvu. Betis je odigrao 10 mečeva na domaćem terenu, a nakon večerašnjeg trijumfa ima šest pobeda i četiri remija. Granada je poražena 1:0 (0:0) u 20. kolu La Lige.

Tim Manuela Pelegrinija je dominirao od prvog minuta. Ono što je nedostajalo jeste realizacija. Asand Diao i Vilijam Hoze su propustili dobre šanse da donesu vođstvo domaćinu, ali lopta nije htela u gol.

Pogodaka nije bilo sve do 76. minuta kada je Mark Roka ostavio Isku loptu, a Španac odličnim udarcem matirao protivničkog golmana. Granada je preko Matijasa Areza uzvratila u 82. minutu, ali je usledila reakcija VAR sobe i pogodak je poništen.

Betis se nakon ovog trijumfa nalazi na sedmoj poziciji sa 31 bodom, dok Granada zauzima 19. mesto sa 11.