Sevilja tone li tone: I Atletik dokazao koliko su Andalužani loši kod kuće ove sezone

04.01.2024 21:09
Marko Dmitrović, golman Sevilje Guliver
Marko Dmitrović, golman Sevilje

Sevilja je protiv Atletika iz Bilbaa nastavila tamo gde je stala u prethodnom kolu La Lige, pošto je posle poraza od madridskog Atletika ostala bez ičega i protiv Baskijaca, s tom razlikom što je nova tri boda "prodala" pred svojom publikom - 0:2 (0:1).

Veći posed lopte ekipe srpskog reprezentativnog veziste Nemanje Gudelja ostao je mrtvo slovo na papiru, jer Andalužani nisu znali, mogli ili stigli da iskoriste nijednu šansu, dok su gosti iz gornjeg doma fudbalskog prvenstva Španije pružili samo dokaz više koliko je rekordni osvajač Lige Evrope ove sezone loš kod kuće.

Od devet utakmica kod kuće dobili su svega dve, poslednju još u septembru u duelu sa već prežaljenom Almerijom, a ovog puta su joj glave došli Mikel Vesga u 30. minutu, na asistenciju Galarete, te Aitor Paredes, koji je bivšeg čuvara mreže naših "orlova", Marka Dmitrovića, matirao u drugom poluvremenu (76).

Za još jedan bolan šamar Sevilji i opomenu u nastavku elitnog ranga, jer ako ovako nastavi smeši joj se šokantna selidba u kojoj je potpuno razočarala i u grupnoj fazi Lige šampiona.

Uz to je večeras možda na neko vreme ostala i bez Gudelja, jer je defanzivni igrač sredine terena iz startne postave morao u 41. minutu da bude zamenjen zbog (verovatne) povrede kolena.