Osasuna dala jedan, ali tri boda vredan gol Almeriji: Budimir "presudio" kandidatu za Segundu

04.01.2024 18:56
Ante Budimir, fudbaler Osasune Guliver
Ante Budimir, fudbaler Osasune

Posle 19 odigranih mečeva, Osasuna ima šest pobeda i 22 boda na kontu u fudbalskom šampionatu Španije, jer je nedavni poraz od Majorke neutralisala večerašnjom pobedom protiv Almerije, na svom terenu - 1:0 (1:0).

Očekivano, imajući u vidu činjenicu da je domaći tim daleko iznad zone ispadanja, a gostujuća ekipa već viđeni putnik u Segundu, na leto. Kao i njihov odnos snaga u ovih 90 minuta, jer su saigrača srpskog veziste Darka Brašanca bili daleko konkretniji i opasniji.

Jesu u drugom poluvremenu ostali bez većeg poseda lopte i utanjili sa šutevima u okvir gola, ali rival nije uputio nijedan takav udarac do fajronta. Istina, od Osasuninih 14 pokušaja samo dva su bila u metu, pa opet dovoljno za tri boda.

Potpisao ih je Ante Budimir, napadač hrvatske reprezentacije rođen u Bosni i Hercegovini. Vodeći realizator ekipe već u 27. minutu se upisao u strelce i rešio pitanje pobednika prve od tri zadnje utakmice 19. runde La Lige.

Tako što je posle jedne duže akcije svog tima došao do lopte u visini penaltika i, poptuno neometan, levicom savladao golmana Luisa Maksimijana. Za svoj deveti pogodak od početka takmičarske 2023/2024.