Klajvert matirao Osasunu i doneo Valensiji bodove nade

11.03.2023 23:05
Klajvert matirao Osasunu i doneo Valensiji bodove nade Tanjug/(AP Photo/Joan Monfort)

U moru poraza fudbaleri Valensije najzad su zabeležili trijumf, drugu u poslednjih 11 utakmica u La Ligi. U 25. kolu na Mestalji su ugostili neugodnu Osasunu i slavili rezultatom 1:0.

Tim iz Pamplone je prekiuno uspešnu seriju od pet mečeva bez poraza na strani, nakon pobede i četiri remija.

Bodove nade u borbi za opstanak domaćinu je doneo Džastin Klajvert u 74. minutu. Nakon centaršuta Samjuela Lina brže je reagovao od odbrane gostiju i efektno matirao golmana Serhia Ereru.

U samom finišu meča Valensija je imala priliku da ubedljivije slavi, međutim, sa dve dobre intervencije istakao se čuvar mreže gostiju Erera.

Najpre je udarac Samjuela Lina koji je išao pod prečku izvadio iz gola, da bi u 90. minutu odbranio penal, šut Uga Dura sa 11 metara bio je lak plen. Domaćin nije uspeo da popravi efikasnost, na poslednjih devet mečeva nije postigao više od jednog pogotka, tačnije, samo je tri puta zatresao protivničku mrežu.