Primera La Liga: Kadiz iznenadio Las Palmas na Kanarima

17.12.2023 20:38
Primera La Liga: Kadiz iznenadio Las Palmas na Kanarima Guliver

Las Palmas se vratio ove sezone u Primera La Ligu i posle 17. kola šepuri se u vrhu tabele iako su izabranici trenera Garsije Pimiente remizirali sa Kadizom 1:0 (1:0) i propustili da ubeleže treću vezanu pobedu i to bez primljenog pogotka.

Stabilna odbrana, dobra kontrola lopte i veći posed, doneli su "kanarincima" sa Kanarskih ostrva prednost već u 7. minutu kada Pehinjo sa 17 metara šutirao i pogodio bliži ugao gola Kadiza.

Imali su domaćini preko El Hadadija nekoliko prilika, pokušavao je i Pehinjo, ali su i gosti preko Sobrina propustili najbolju priliku da izjednače posle sat vremena igre.

Ipak, posle sjajno izvedenog kornera Roberta Navara, najviši u skoku bio je Kris Ramos i doneo izjednačenje sedam minuta pre kraja meča. Na kraju je Kadiz stigao do osmog remija u sezoni.