Novi remi Barselone: Katalonci se okliznuli na "Mestalji"

16.12.2023 22:59
Žoao Feliks na meču Barselona - Valensija Tanjug/AP Photo/Alberto Saiz
Žoao Feliks na meču Barselona - Valensija

Pet remija za Barselonu i svih pet na gostujućem terenu. Katalonci su odigrali nerešeno sa Valensijom 1:1 (0:0) u 17. kolu španske La Lige. Tim Ćavija Ernandeza je upisa novi "kiks" i dao priliku Đironi i Real Madridu da se još više bodovno odvoje.

Domaćin je već nakon 76 sekundi mogao da stigne do vođstva ali je Injaki Penja fantastično reakcijom sprečio Romana Jaremčuka da postigne gol. Prvi deo igre je doneo još jednu veliku priliku, ali ovog puta na drugoj strani. Ilkaj Gundogan je lob dodavanjem pronašao Roberta Levandovskog koji je iz "polumakazica" šutirao, ali je Giorgi Mamardašvili odbranio njegov pokušaj.

Na samom startu drugog poluvremena, Katalonci su odradili školsku akciju koju su krunisali pogotkom. Frenki De Jong je pustio pas u prostor za Rafinju, koji je na drugoj stativi pronašao Žoao Feliksa. Portugalac je samo smestio loptu u nebranjeni deo gola. "Slepi miševi" su odgovorili u 70. minutu kada je Ugo Giljamon iskoristo prostor koji su mu ostavili defanzivci Barselone i sa ivice šesnaesterca odličnim šutem savladao Penju.

Barselona je ostala na trećem mestu sa 35 bodova, dok je Valensija na 10. poziciji sa 20.