Belingem opet strelac za Real, ovog puta samo za remi sa Betisom: "Kraljevići" nisu znali da sačuvaju prednost

09.12.2023 18:42
Ruibal, fubaler Betisa, sa saigračem proslavlja remi Betisa sa Realom Tanjug/AP Photo/Jose Breton
Ruibal, fubaler Betisa, sa saigračem proslavlja remi Betisa sa Realom

Svemu dođe kraj, pa je tako i pobedonosnoj seriji Reala, jer je posle pet nanizanih trijumfa u svim takmičenjima uzela samo pola "plena" na stadionu Betisa - 1:1 (0:0), u 16. kolu Primera La Lige.

Neočekivano, imajući u vidu razliku u klasi, ambicijama, budžetu, donekle i u trenutnoj formi, ali ne i iznenađujuće obzirom na to da je rival ove sezone uzeo čak 17 od 21 mogućeg poena na njegovom "Viljamarinu".

Oba gola, brojnim povredama, "krajcovana" tima pala su u drugom poluvremenu. Prvi je bio delo Džuda Belingema, a koga drugog, kada fantastični Englez ruši golmane kao čunjeve od kako je stigao u Madrid.

U 53. minutu primio je loptu na grudi, spustio je i preciznim udarcem poslao u mrežu Betisa, za čak 16. "poentersku recku" na 18 utakmica, što ga već sada svrstava rame uz rame sa velikanima "krajevskog" kluba na početku njihovih karijera na "Santijago Bernabeu".

To, međutim, nije bilo dovoljno ostalim izabranicima Karla Anćelotija da slave na vrućem terenu, čak ni da sačuvaju stitan kapital. Prelepim pogotkom Ruibala, sa distance u 66. minutu, protivnik je materijalizovao veliki trud.

Real je još imao sreće pred kraj, jer je Isko pogodio stativu u 90. minutu, da bi poslednju šansu za Betis propustio Čadi Riad u sedmom minutu nadoknade.