Feliks presudio bivšim saigračima: Barselona drži priključak sa Đironom i Real Madridom

03.12.2023 22:57
Fudbaler Barselone, Žoao Feliks na utakmici protiv Atletiko Madrida Twitter/Atlético de Madrid
Fudbaler Barselone, Žoao Feliks na utakmici protiv Atletiko Madrida

Derbi 15. kola španske La Lige pripao je fudbalerima Barsleone koji su savladali Atletiko iz Madrida 1:0 (1:0). Jedini pogodak na meču je postigao bivši igrač "jorgandžija" Žoao Feliks.

Katalonci su dominirali u prvih 45 minuta. Stvarali su šanse kao na traci, što se isplatilo u 28. minutu kada je Rafinja asistirao Žoao Feliksu. Ćavijeva ekipa je imala još tri velike prilike u prvom delu, ali je rezultat ostao nepromenje.

U drugom poluvremenu, domaćin je znatno promenio stil igre. Atletiko je preuzeo incijativu i igralo se mnogo otvorenije. Najbolju šansu je propustio Alvaro Morata u 61. minutu, dok je samo tri minuta pre toga Rafinja pogodio stativu za Barselonu.

Memfis Depaj je u 80. minutu šutirao direktno u gol ali je Inaki Penja upisao sjajnu intervenciju. Mladi španski golman je upisao i maestralnu odbranu u 94. minutu kada je Anhel Korea imao odličnu priliku. Argentinac je imao situaciju 1 na 1 sa golmanom, ali je Penja pokazao odlične reflekse.

Barselona je ostala na trećoj poziciji sa 34 osvojena boda, četiri manje od lidera Đirone i Real Madrida. Atletiko Madrid, sa druge strane, je na četvrtom mestu i ima 31 bod.