Valjadolidu važni bodovi u borbi za opstanak protiv Espanjola

Izvor: Arena sport

05.03.2023 16:05
Valjadolidu važni bodovi u borbi za opstanak protiv Espanjola Guliver

Fudbaleri Valjadolida zabeležili su značajnu pobedu u borbi za opstanak. U 24. kolu La Lige savladali su Espanjol rezultatom 2:1 i sa Kataloncima se bodovno izjednačili na tabeli.

Najzaslužniji za trijumf domaćina bio je raspoloženi Gonsalo Plata, dva puta je asistirao, a Ivan Sančes udarcem sa 16 metara i Alvaro Guado nakon povratne lopte pogodili mrežu gostiju. Bili su to njihovi prvenci u La Ligi.

Tačku na pobedu domaćina mogao je da stavi upravo Gonzalo Plata u 82. minutu, njegov šut zaustavila je stativa.

Situacija se potom malo zakomplikovala, Martin Brajtvajt, napadač Espanjola, nastavio je dobru golgetersku formu. Nakon što je bio dvostruki strelac u pobedi nad Majorkom u prošlom kolu, u 87. minutu matirao je odbranu Valjadolida za konačnih 2:1.

Prvotimac gostiju Havi Puado jedan je od najmaleroznijih igrača ove sezone. U 39. minutu bio je u šansi i pogodio prečku, već šesti put se krilnom napadaču Katalonaca dogodilo da pogodi okvir gola.