Kasno buđenje Viljareala: Bilbao slavio na Madrigalu

05.11.2023 21:08
Kasno buđenje Viljareala: Bilbao slavio na Madrigalu Guliver/AP Photo/Alvaro Barrientos, File

Fudbaleri Atletiko Bilbaa pobedili su Viljareal u gostima u 12. kolu španske La lige 3:2 (3:0) i time nastavili da grabe ka pozicijama koja vode na međunarodnu scenu.

Bilbao je upisao 21. bod, prestigavši Betis na petom mestu Primere, dok je Viljareal ostao na sredini tabeli sa 12 bodova.

Najveći deo posla Baskijci su odradili u prvom poluvremenu, kada su uprkos nešto većoj terenskoj inicijativi Viljareala, zabeležili tri gola u režiji Galjarete, Nika i Inakija Vilijamsa. A, budući da nije bilo promene rezultata sve do samog kraja, očekivalo se da će lako odneti plen sa "Madrigala". Međutim...

Viljareal je naplatio greške Bilbaa sa dva brza gola u samom finišu. Najpre je Moreno u 86. minutu smanjio na 1:3, da bi samo minut kasnije isti igrač asistirao Sorlotu za potpuno oduševljenje za tribinama. Ali, na sreću gostujućih navijača, nije bilo vremena za treći gol.

Bilbao je sačuvao prednost iz prvog poluvremena i slavio 3:2 za šestu pobedu u takmičenju i nastavak trke za neke od vodećih pozicija na tabeli.