Šok na Kanarskim Ostrvima: Atletiko se bez bodova vraća u Madrid

03.11.2023 22:54
Šok na Kanarskim Ostrvima: Atletiko se bez bodova vraća u Madrid Twitter/Atlético de Madrid

Atletiko Madrid je danas imao priliku da se eventualnom pobedom izjednači sa Đironom i Real Madridom koji dele prvo mesto u La Ligi, ali se to nije dogodilo. Izabranici Čola Simeonea su poraženi 2:1 (0:0) od Las Palmasa na Kanarskim Ostrvima.

Domaćin je do prednosti došao u 51. minutu kada je Kirian Rodrigez zatresao mrežu Jana Oblaka. Iako se činilo da će to naterati Atletiko da napadne svim silama nije bilo tako.

Las Palmas je kontrolisao tempo i igrao baš onako kako njima odgovara. To je i dovelo do pogotka Benita Ramireza u 75. minutu. Tek tada je usledila inicijativa "jorgadžija".

Alvaro Morata je postigao gol u 83. minut i tako dao nadu gostujućim navijačima da bi njihov tim mogao do eventualnog boda ali se to nije dogodilo.

Atletiko Madrid je ostao na trećem mestu sa 25 bodova, dok je Las Palmas skočio na devetu poziciju i sada imaju 17 osvojenih bodova.