Kup Kralja: Hetafe i Betis nemilosrdni u duelu sa petoligašima

01.11.2023 22:23
Kup Kralja: Hetafe i Betis nemilosrdni u duelu sa petoligašima Twitter/GetafeCF

Kupovi su uvek bili zanimljiva takmičenja. Uglavnom zbog faktora iznenađenja, kojih nije bilo na mečevima koje su igrali Hetafe i Real Betis protiv klubova iz pete lige. Međutim, bilo je golova.

Hetafe je na gostovanju Tardienti postigao čak 12 pogodaka. Na poluvremenu je bilo "prihvatljivih" 5-0, dok je u drugom viđena apsolutna rapsodija gostujuće ekipe.

Mrežu su tresli Džon Fin, Mejson Grinvud (2), Entoni Lozano, Jordi Martin, Oskar Rodrigez (3), Domingos Duarte, Juanmi Latasa i Borha Majora (2). Hetafe je na gol Tardienta šutirao 35 puta, a čak 25 šuteva je išlo u okvir gola.

Sa druge strane Real Betis je takođe postigao 12 pogodaka protiv Ernan Kortesa, ali je čak devet došlo u prvom poluvremenu. Viliajn Hoze je četiri puta tresao mrežu u prvih 45 minuta, dok je het-trik upisao Rodri Sančez. Domaćin je uspeo da postigne utešni pogodak preko Enrikea Markeza u 55. minutu.

Betis je bio još dominatniji od Hetafea jer je zabeležio 40 šuteva, od toga 26 u okvir uz 71% posed lopte na meču.