Granada ponovo odolela Barseloni, Brajan Saragosa mogao da bude baš pravi junak

08.10.2023 23:02
Granada ponovo odolela Barseloni, Brajan Saragosa mogao da bude baš pravi junak Tanjug/AP Photo/Fermin Rodriguez)

Granada je postala streptomicin za Barselonu koja nije uspela da ih savlada ni u četvtom uzastopnom odmeravanju snaga 2:2 (2:1). Mogla je Granada do sva tri boda, vodila je 2:0, a na samom kraju heroj i dvostruki strelac Brajan Saragosa pogodio je stativu!

Igrao je Saragosa, 22-godišnji omaleni krilni napadač i dete Granade, meč karijere. Već u 20. sekundi je primio dobar pas i postigao efektan pogodak. Šokantni gol na startu omeo je Katalonce, koji su tek od 10. minuta počeli sa opsadom gola domaćina. Žoao Feliks je propustio zicer za izjednačenje, da bi onda Saragosa izveo pravu majstoriju. Izbegao je ofsajd zamku, a zatim poslao po "novine" Kundea i desnom spoljnom poslao loptu u sam gornji ugao. Fantastičan potez.

Razljutila se Barselona, razleteli su se Katalonci, i bez Roberta Levandovskog, po terenu i samo se čekao pogodak. Žoao Feliks je na startu nadoknade u padu ćušnuo loptu do Jamala koji se sa njom ušetao u mrežu i postao najmlađi strelac u istoriji Katalonaca u La Ligi.

Navaljivala je Barslona u drugom delu, igrala je "viktorije" pred golom odličnog golmana Fereire koji je branio udarce Ferana Toresa, Gundogana, Arauho je šutirao iz dobre pozicije pored stative. Granada, u čijem timu je od 58. minuta igrao Njegoš Petrović, odolevala je do 86. minuta kada je Serhio Roberto izjednačio posle centaršuta Baldea. Tražili su igrači Granade faul od Feliksa, nisu ga dobili.

Brajan Saragosa je mogao da bude pravi heroj Granade jer je u 88. minutu protunjao u kontri i pogodio samo stativu! Imala je Barselona sedam minuta u nadoknadi da dođe do preokreta. Žoao Feliks je zatresao mrežu, ali je gol bio poništen zbog ofsajd pozicije. Na kraju meča tenzije, ali slađi bod ostaje u Andaluziji.