Grizman sa penala doneo pobedu Atletiku nad Sosijedadom

08.10.2023 18:15
Grizman sa penala doneo pobedu Atletiku nad Sosijedadom Tanjug/AP Photo/Bernat Armangue

Atletiko Madrid ove godine igra mečeve za infarkt ali sa hepiendom, golom Antoana Grizmana sa bele tačke pobedio je Sosijedad 2:1 (1:0) u devetom kolu Primere La Lige.

Atletiko je imao prednost posle lepog gola Lina, dva puta je stativa bila saveznik gostiju iz San Sebastijana (De Pol, Vicel), ali od 65. minuta i stative Ojarzabala gol Madriđana je "visio u gazduhu". Nije im VAR išao na ruku, jer sudija nije smatrao da je igranje rukom bilo za penal, da bi Mikel Ojarzabal u 73. minutu postigao evrogol sa 16 metara za 1:1.

Ipak, pokazao je tim Dijega Čola Simeonea karakter iskazan u dosadašnjem delu sezone, pa je ponovo napravio pritisak koji je rezultirao penalom jer je Karlos Fernandez igrao rukom. Antoan Grizman je sa bele tačke pogodio za trijumf "jorgandžija".