Viera i Kardona režirali preokret Las Palmasa protiv Selte

02.10.2023 23:06
Viera i Kardona režirali preokret Las Palmasa protiv Selte Guliver

Fudbaleri Las Palmasa i Selte odigrali su svoj 200. međusobni duel, a nvideli smo spektakularan meč u kome je na kraju Las Palmas slavio posle velikog preokreta - 2:1 (1:1).

Domaćini su imali inicijativu tokom većeg dela prvog poluvremena, ali je gol zapravo postigla Selta, tačnije Jorgen Larsen, ali je VAR intervenisao i poništio pogodak usled faula koji je prethodio golu.

Larsen je bio zapažen i u drugih 45 minuta kada je nakon jedne sjajne kontre dobio loptu i gađao iskosa, ali je stativa spasila domaćina.

Selta je konačno uspela da povede u 67. minutu kada je Džonatan Bamba dodao do Anastasiosa Douvikasa, a ovaj mirno poslao nisku loptu iza leđa Alvara Valjesa.

Las Palmas je u 83. minutu došao do izjednačenja kada je Karl Starfelt oborio protivnika u šesnaestercu, a odgvornost je preuzeo Džonatan Viera koji je bio nepogrešiv.

Uzbuđenje je dostiglo vrhunac u 97. minutu kada je nakon jeftine greške jednog od defanzivaca Selte Viera perfektno proigrao Marka Kordonu koji je ke snažnim udarcem probušio mrežu Selte za neviđeno slavlje na tribinama.