Čukvueze i Morales režirali preokret Viljareala: Hetafe pao na "La Keramici"

27.02.2023 23:12
Čukvueze i Morales režirali preokret Viljareala: Hetafe pao na "La Keramici" Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Fudbaleri Viljareala su nakon preokreta na "La Keramici" savladali Hetafe sa 2:1 (1:1) u okviru 23. kola španske Primere. Brzonogi napadač, Samjuel Čukvueze, je upisao gol i asistenciju i na taj način doprineo da njegov tim osvoji sva tri boda.

Hetafe je dobro otvorio meč i poveo u devetom minutu, kada je Enes Unal odlično reagovao na centaršut Đenea i glavom zatresao mrežu Viljareala.

Međutim, domaći su krajem prvog poluvremena uspeli da dođu do izjednačenja preko Čukvuezea. Etijen Kapu je šutirao, a golman David Sorija odbranio, te je na odbitak natrčao Nigerijac i bez mnogo muke zatresao mrežu.

Preokret je doneo iskusni Hose Luis Morales u 52. minutu, kada je Čukvueze nakon prodora po desnom boku asistirao, a ovaj pogodio za konačnih 2:1. Bio je to deseti pogodak španskog ofanzivca u svim takmičenjima za Viljareal ove sezone.

"Žuta podmornica" je na ovaj način prekinula seriju od četiri vezana poraza, dok je Hetafe doživeo isti posle tri pobede i dva remija.