Đirona je novi lider Pirmere La Lige, Real lako sa Las Palmasom

27.09.2023 21:02
Đirona je novi lider Pirmere La Lige, Real lako sa Las Palmasom Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Real je savladao Las Palmas, dok se Đirona pobedom u Viljarelu popela na čelnu poziciju Primere La Lige posle sedam kola. Katalonci su u velikom naletu i prvi put u istoriji su lideri u Primeri La Ligi! Potopili su gosti "žutu podmornicu" iako je rival prvi poveo iz penala u 48. minutu.

Međutim, Katalonci su brzo uzvratili Dovbijk je glavom izjednačio, a Erik Garsija pečatirao preokret i najavio za vikend veliki derbi sa Real Madridom, koji je sada drugi, dok je Barselona treća.

Real Madrid je pobedio Las Palmas 2:0 (1:0) u sedmom kolu španske Primere La Lige. Mogli su igrači "kraljevskog" kluba da napune mrežu giostiju, ispromašivali su se pošteno, ali su lako trijumfovali.

Domaćin je igrao "viktorije" protiv Las Palmasa u prvom poluvremenu, brukao se napadač Hoselu, briljirao golman Alvaro Vales (sedam odbrana), da bi tek u trećem minutu nadoknade Brahim Dijaz primio pas Lukasa Vaskeza (zamenio povređenog Alabu) i sa desetak metara iz osmog udarca u okvir gola zaparao mrežu. Bio je to prvenac Dijaza po povratku iz Milana uz jednu posebnu emociju. Gosti sa Kanarskih ostrva nije da nisu želeli da uzvrate, ali su ostali bez udarca u okvir gola nezaposlenog Kepe.

U nastavku se Hoselu iskupio za promašaje posle centaršuta Rodriga, a zatim su domaćini stali na kočnicu, gosti su kružili oko Kepinog gola kao "kiša oko Kragujevca" i na kaju imali veći posed od domaćina dok je odnos udaraca u okvir giola bio 9:2 u korist domaćina.

Atletik Bilbao je dva puta vodio protiv Hetafea i nije uspeo da osvoji tri boda - 2:2. Neoprezni Sanket je ostavio domaćina sa igračem manje, što su iskoristili gosti za koje je dobro igrao Nemanja Maksimović.