Đirona se ne šali: Napunila mrežu Majorke, peta uzastopna pobeda

23.09.2023 16:06
Đirona se ne šali: Napunila mrežu Majorke, peta uzastopna pobeda Tanjug/(AP Photo/Joan Monfort)

Mali klub iz Katalonije, Đirona, debitovala je u Primeri u sezoni 2017/2018 i tada je bila deseta, ali je već naredne sezone morala da se preseli u niži rang. Vratila se prošle i bila opet zauzela deseto mesto, a ovo je krenula ozbiljno. Silovito!

U drugom meču 6. kola La Lige Đirona je pobedila Majorku 5:3 (4:1) i tako upisala petu uzastopnu pobedu, uz jedan remi u prvom kolu na terenu Real Sosijedada.

Ono što je zanimljivo, gosti sa Baleara su poveli iz penala u četvrtom minutu, a strelac je bio Vedat Murići. Ali, već do odlaska na odmor mreža Majorke je bila skoro do vrha puna. Ređali su se golovi Lopeza, Dovbika, Martina i Erere.

Posle stečene ubedljive prednosti, Đirona je oduzela gas, pa su u nastavku viđena tri gola. Savio je bio strelac u 57. minutu, a poraz Majorke ublažio je Prats sa dva pogotka u 89. i 90+5. minutu.

Đirona je lider sa 16 bodova, jednim više od Reala koji ima meč manje. Komšije iz Barselone zaostaju tri boda. Majorka je upisala treći poraz.