Lajpcig Hofenhajm Bundesliga Izvestaj 27 kolo | Arena Sport
srb
najnovije
Bundesliga

(VIDEO) Demonstracija moći: Lajpcig ponizio Hofenhajm! Petardom do Lige šampiona

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

20.03.2026 22:36
Radost domaćih fudbalera Michael Taeger / imago sportfotodienst / Profimedia
Radost domaćih fudbalera

U okviru 27, kola nemačke Bundeslige fudbaleri Lajpciga zabeležili su ubedljiv trijumf nad jednim od glavnih konkurenata za plasman u UEFA Ligu šampiona.

Lajpcig - Hofenhajm 5:0 (4:0)

Pitanje pobednika bilo je rešeno već nakon uvodnih 45 minuta igre na "Red Bul areni" kada je domaćin za manje od pola sata fudbala četiri puta zatresao mrežu Olivera Baumana.

Sve je počelo u 17. minutu. Sjajna akcija domaćih fudbalera koju je rutinski golom iz neposredne blizine završio Brajan Gruda - 1:0.

Samo četiri minta kasnije Lajpcig je duplirao prednost. Imali su domaćini korner, ali su defanzivci Hofenhajma uspeli da lptu izbace iz svog šesnaesterca. Međutim, usledila je nova akcija po levoj strani terena, idealana centaršut Davida Rauma, a Kristof Baumgartner je "zaplivao kroz vazduh" i mreža Hofenhajma se zatresla po drugi put - 2:0.

Bamgartner je bio strelac i trećeg pogotka za ekipu Lajpciga. Sjajno se ubacio  prazan prostor iskoristivši idealni centaršut. Usledio je savršeni prijem lopte i udarac iz voleja. Bauman ništa nije mogao da uradi - 3:0.

U 44. minutu utakmice viđena je akcija domaćina kao na malom fudbalu. Brzo se lopta kretala od igrača do igrača, da bi Diomande uposlio Brajana Grudu kjm nije bilo teško da sa petarca loptu ubaci u mrežu - 4:0.

U nastavku meča domaćin je zadovoljan postignutim do tada, "spustio nogu sa gasa", dok sa druge strane "grogirani gosti" nisu imali snage da zaprete večeras razigranoj ekipi Lajpciga.

Jedino vredno pomena jeste događaj iz 78. minuta kada je Benjamin Hendriks pogotkom završio još jednu sjajnu akciju svoje ekipe - 5:0.

Ovim trijumfom fudbaleri Lajpciga su ne samo stigli do vredna tri boda u borbi za plasman u UEFA Ligu šampiona, već su direktnom konkurentu naneli više nego ubedljiv poraz.

U ovom momentu Lajpcig, Hofenhajm i Štutgart imaju po 50 osvojenih bodova, ali se mora napomenuti da fudbaleri Štutgarta imaju i meč manje odigran.

27. KOLO (Bundesliga)

petak

Lajpcig

5:0

(4:0)

Hofenhajm

Gruda 17, 44'

Baumgartner 21, 30'

Henriks 78'

subota

Volfsburg

15:30

Verder

. .'

Keln

15:30

Borusija Menhengladbah

. .'

Bajern

15:30

Union Berlin

. .'

Hajdehajm

15:30

Bajer Leverkuzen

. .'

Borusija Dortmund

18:30

Hamburger

. .'

nedelja

Majnc

15:30

Ajntraht Frankfurt

. .'

Sent Pauli

17:30

Frajburg

. .'

Augsburg

19:30

Štutgart

. .'

 

 

Standings provided by Sofascore

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Zašto investitori kupuju mreže fudbalskih klubova i šta to znači za sam sport

Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.