Bundesliga

Bajern odlučio da su tri gola dovoljna: Frankfurt savladan, ali brine povreda Kejna

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

04.10.2025 20:25
Fudbaleri Bajerna Profimedia
Fudbaleri Bajerna

Fudbaleri Bajerna nastavljaju sa perfektnim učinkom u Bundesligi, pošto su u šest kola ostvarili isto toliko trijumfa. Najnoviji stigao je u Frankfurtu, gde su ubedljivo slavili protiv Ajntrahta sa 3:0 (2:0)

Bavarci su bili dominantni od samog starta, a osećaj na terenu bio je kao da su zaslužili pobedu sa mnogo većom razlikom. Prosečno postižu četiri gola po utakmici, tako da je ovo situacija u kojoj su "podbacili". Ali, situacija je bila potpuno suprotna. 

Više je izgledalo kao da su se "štedeli" nego da im nije išlo, pošto su već nakon 15 sekundi utakmice bili u prednosti! Luis Dijaz bio je igrač utakmice sa dva pogotka - prvim i poslednjim večerašnjeg programa "Dojč Bank Parka". Između njegovih doprinosa bio je i 19. pogodak Harija Kejna u ovoj sezoni. 

Iako je slavlja bilo dosta, finiš utakmice doneo je veliku brigu u licima Bajerna. Naime, Englez je šepajući napustio teren, sa vidno bolnom grimasom i potencijalnom povredom koja ga može udaljiti sa terena neko vreme. Pozitivna stvar je to što je "pod svojim uslovima" napustio teren, te će se u Minhenu moliti da se ne radi o nikakvoj ozbiljnoj tegobi. 

BUNDESLIGA, 6. kolo.

PETAK

Hofenhajm - Keln 0:1 (0:1)
/El Mala 16/

SUBOTA

Augsburg – Volfzburg 3:1 (1:0)
/Banks 3, Komur 51, Felhauer 63 - Dagim 65/

Borusija Dortmund – RB Lajpcig 1:1 (1:1)
/Kouto 23 - Baumgartner 7/

Bajer Leverkuzen – Union Berlin 2:0 (1:0)
/Poku 33, Kofana 49/

Verder – Sent Pauli 1:0 (1:0)
/Mbangula/

Ajntraht – Bajern Minhen 0:3 (0:2)
/Dijaz 1, 84, Kejn 27/

NEDELJA

Štutgart- Hajdenhajm 15.30 (AS3)
Hamburger – Majnc 05 17.30 (AS2)
Borusija - Frajburg 19.30 (AS2)

Standings provided by Sofascore