pre 10 minuta 11: 29
Sad je zvanično: Kukurelja potpisao za Real Madrid
Španski fudbaler potpisao je dugoročni ugovor sa Real Madridom, koji važi do 30. juna 2032. godine, čime je klub jasno pokazao planove za budućnost na poziciji levog beka.
Profimedia
Kako je počelo, završilo se odlično! Teško da su čelnici Lila očekivali posle polusezone na klupi u Berlinu, da će Andrej Ilić u nastavku proigrati i praktično odigrati najbolji fudbal u svom životu. Ipak, promena na mestu prvog trenera u Unionu je urodila plodom, a ponajviše se isplatila našem napadaču, koji će, po svemu sudeći, posle pozajmice nastaviti da trese nemačke mreže.
Naime, kako prenose domaći mediji, Union želi da otkupi Ilića, a pritom ga načini i četvrtom najskupljom kupovinom u istoriji kluba. Prema dostupnim informacijama, Srbin će koštati čitavih sedam i po miliona evra, a vezaće se za glavni grad Nemačke četiri godine.
Koliko je turbulentan bio početak u Berlinu, svedoči činjenica da su "doge" razmišljale o povlačenju Andreja sa pozajmice. Iako nije imao ništa bolju minutažu u Lilu, činilo se da bi mu njegov poslodavac mogao obezbediti bolje ponude na drugim lokacijama. Pominjala se nova pozajmica, tada su kao najrealnije opcije delovale Belgija, Rusija i Holandije.
Ipak, upornost se isplatila. Dolazak Štefana Baumgarta na čelo stručnog štaba, omogućio je Iliću da odigra 16 utakmica u Bundesligi na kojima je postigao sedam pogodaka - dovoljno da "šumari" odreše kesu i otkupe njegove usluge.
Ne može se reći da je Srbin imao sreće kroz karijeru. Recimo, odmah po svom dolasku u Lil, na debiju je doživeo povredu i sebi onemogućio da zaradi kakvu-takvu šansu pored ustaljenog Džonatana Dejvida. Sada će njegov prethodni klub morati da traži novog napadača, a čini se da je savršeno dobru zamenu propustio kroz šake.
Pored Lila i Uniona, Ilić je nastupao i za norvešrku Valerengu, letonski RFS, Javor iz Ivanjice, Napredak iz Kruševca, a prošao je kroz omladinske kategorije Partizana, gde je, zanimljivo, u više navrata bio prinuđen da igra štopera. Da je tu ostao, verovatno bi bio najbolji defanzivac sa njuhom za gol na ovim prostorima...
FIFA je u budžetu predvidela rekordne prihode za Svetsko prvenstvo u Severnoj Americi.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
Prethodni put kada je najpopularniji sportski događaj na svetu održan u Severnoj Americi, SAD su bile doživljavane kao "poslednja teritorija" koju fudbal još nije pokorio. Evo šta se sve promenilo od tada.
30.03.2025 17: 37
Srpski napadač doneo trijumf Berlinicima i beg iz opasne zone.
10.05.2026 22: 00
Srpski fudbaler Andrej Ilić bio je strelac u pobedi Union Berlina na gostovanju Majncu rezultatom 3:1 u meču 33. kola nemačke Bundeslige.
24.04.2026 22: 25
Gostima ostaje borba za opstanak.
18.04.2026 18: 26
Fudbaleri Volfsburga pobedili su danas u gostima Union Berlin rezultatom 2:1 u meču 30. kolu Bundeslige.
YouTube
pre 5h
YouTube
pre 5h
YouTube
pre 5h
YouTube
pre 6h
pre 11 minuta 11: 29
Španski fudbaler potpisao je dugoročni ugovor sa Real Madridom, koji važi do 30. juna 2032. godine, čime je klub jasno pokazao planove za budućnost na poziciji levog beka.
pre 20 minuta 11: 20
Generalni direktor crveno-belih objasnio na kakvu je "bombu" u prelaznom roku govorio Stanković, ali i jasno istakao da je cilj plasman u Ligu šampiona.
pre 1 sat 10: 40
Dejan Stanković ima veliku želju da ove sezone sa crveno-belima stigne do ligaške faze Lige šampiona. Poželeo je dobrodošlicu i Saši Iliću u Partizanu, govorimo je o prelaznom roku, ciljevima u sezoni.
pre 1 sat 10: 06
Crveno-beli počeli pripreme za novu sezonu.
Ostavite komentar