
pre 13 minuta 10: 40
Srbija ima još jednu "meč loptu" u Ligi nacija: Ukrajina nije bauk, ali jeste iznenađenje
"Orlovi" imaju sve manje manevarskog prostora u borbi za opstanak u planetarnom takmičenju.
Fudbaleri Lajpciga nastavili su tamo gde su stali protiv Hofenhajma, tako što su na stadionu Volfsburga vezali drugu pobedu u Bundesligi, pa posle 29. kola imaju 48 bodova i makar na jednu noć biće četvrti na tabeli, ispred "smaknutog" Majnca - 2:3 (0:2).
Tek peti trijumf od početka 2025. godine kaparisan je već u prvom poluvremenu i to za samo 26 minuta, jer je Luis Openda, na asistenciju Bakua, pogodio mrežu domaćina (11), a onda i Ćavi Simons iskoristio dodavanje Vermerena. Obojica prelepim dalekometnim "projektilima".
Na kraju terenske dominacije u tom delu meča, puleni privremenog trenera Žolta Nađa i potencijalni izabranici Olivera Glasnera mogli su da vode i s većom razlikom da VAR nije poništio pogodak Šeška (20), zbog ofsajda, ali i da odu na obavezno "resetovanje" s upola manje zalihom da Dardai pogodio stativu (22).
I drugi deo je bio po ukusu ljubitelja ofanzivnog i efikasnog fudbala, pošto je sudija još dva puta komandovao povratak na centar terena. Najpre je Simons, još jednim prelepim pogotkom, duplirao svoj golgeterski učinak, a Baku pojačao njegov asistentski skor (49), da bi Volfsburg posle toga i te kako pokazao zube.
Kilijan Fišer je efektnim udarcem, uz pomoć Kaminskog, smanjio zaostatak (59), a Andreas Skov Olsen uz podršku Mahlea (75), doneo frku i paniku u protivničke redove. S debelim pokrićem, obzirom na to da su sa saigračima bili dominatniji i konkretniji po povratku iz svlačionica.
U 77. minutu zamenjeni sprski reprezentativac Kosta Nedeljković i njegovi saborci uspeli su ipak da izdrže pritisak i sačuvaju tri vredna boda u borbi za visok plasman na kraju još jednog prvenstva Nemačke.
Bundesliga, 29. kolo
PETAK
Volfsburg - RB Lajpcig 2:3 (0:2)
/Fišer 58, Skov Olsen 75 - Openda 11, Simons 26, 49/
SUBOTA
Multiperenos (A2P) 15.30
Borusija M. - Frajburg 15.30
Bajer L. - Union Berlin 15.30 (AS9)
Bohum - Augsburg 15.30 (AS8)
Hofenhajm - Majnc 15.30 (AS3)
Holštajn Kil - Sent Pauli 15.30
Bajern - Borusija D. 18.30 (A1P)
NEDELJA
Štutgart - Verder 15.30 (AS4)
Ajntraht F. - Hajdehajm 17.30 (AS4)
Ovih dana u svetu sporta pažnju javnosti u Hrvatskoj privukla je informacija kako dva svetska brenda – Puma i Adidas – imaju u vidu da postanu novi brend sponzori hrvatske fudbalske reprezentacije.
VIP ulaznice za prestižni teniski turnir Vimbldona postale su investicijski hit.
Tri puta MVP NBA lige, centar Denver Nuggetsa je odlučio da ovog leta ne potpisuje ponuđeni produžetak ugovora, potvrdili su Denver Post i ESPN.
Vest da Crystal Palace možda neće zaigrati u Evro ligi naredne sezone, prvi put u svojoj 120-godišnjoj istoriji, otvorila je niz pitanja o održivosti modela vlasništva nad više klubova, poznatijeg kao Multi-Club Ownership (MCO).
Vlasnici najskupljih karata na Vimboldonu već preprodaju svoja mesta za period 2026-2030. po ceni od 200.000 funti
05.07.2025 21: 30
Nemački klub pohvalio se uspešno obavljenim poslom sa Englezima.
17.05.2025 19: 00
Dosta mladih talenata će ovog leta tražiti promenu sredine, a jedan od njih je Ćavi Simons koji želi transfer iz RB Lajpciga.
10.05.2025 17: 29
Ostalo je još dva kola Bundeslige, a jedina stvar koja je skroz rešena jeste pitanje šampiona.
09.05.2025 11: 12
Ekipa iz nemačke pokrajine Baden-Virtemberg nije još na bezbednoj udaljenosti od Cvajte, pa bi joj pobeda protiv "vukova" došla kao kec na 11.
YouTube
pre 3d
YouTube
pre 4d
pre 21 minut 10: 33
Dva puta su Erik ten Hag i Antoni sarađivali, prvi put vrlo uspešno u Ajaksu, drugi put nešto manje uspešnije u Mančester junajtedu, a po rečima holandskog stručnjaka još nije došlo vreme da ponovo sarađuju.
pre 39 minuta 10: 15
Predsednik novosadskog kluba zna profesionalne planove nesuđenog pojačanja Cvene zvezde.
pre 1 sat 09: 50
Francuski "sveci" više od svih ostalih klubova profitirali od sezone za nama.
pre 1 sat 09: 25
Crno-beli već sledeće nedelje počinju bitku za Ligu konferencije, a u međuvremenu ih čeka početak fudbalskog prvenstva Srbije.
Ostavite komentar