pre 4 sata 23: 27
Krunisani kralj Lige Evrope: Unai Emeri po peti put osvajač tog takmičenja
Sastav iz Birmingema je osvojio prvi trofej nakon trideset godina čekanja, i prvi evropski nakon četrdeset četiri godine.
Guliver/AP Photo/Martin Meissner)
Ćabi Alonso na klupu Bajera seo je na klupu ovog tima prošlog oktobra, u trenutku kada je ovaj 119 godina star klub "koketirao" sa ispadanjam u Cvajtu, a onda je prosuo svoju "čaroliju". Ne samo da se u Leverkuzena i dalje igraju mečevi Bundeslige, nego je Španac luzera pretvorio u lidera fudbalskog prvenstva Nemačke.
Sa deset pobeda i jednim remijem, njegov sastav drži prvo mesto na tabeli, sa dva boda više od "večitog šampiona" Bajerna, pa su čak i navijači početli da veruju u osvajanje prve titule državnog prvaka u istoriji.
"Svesni smo da se stvaraju očekivanja, ali ne želimo da budemo deo tog stvaranja. Želimo da budemo deo onoga što možemo da uradimo i da vidimo koliko dobro ili koliko možemo da zaslužimo da zaradimo tu šansu", rekao je Alonso u intervjuu za Asošijeted pres.
Posebno zanimljivo zvuči da Bajerov šef struke ima više trofeja u igračkoj karijeri nego Bajer, koji je pet puta stizao do vicešampionskog naslova i jednog finala Lige šampiona, ali nikada nije napravio više od toga.
"Ohrabren sam da postavim sopstveni kriterijum na terenu, da samostalno odlučujem i tako radim. Ne radi se o tome da igrači budu roboti, ne radi se o ovome: 'Uvek morate da uradite ovo, a ako to ne uradite, bićete na klupi'", istakao je španski trener.
Alonso voli o sebi da govori sa skromnošću, možda čak i preteranom, obzirom na to kako Bajer ove sezone skuplja bodove.
"Ne volim da pričam o mom poslu trenera sa mnogo autoriteta, pošto ne mislim da imam taj autoritet. Rano je za to, pokušavam da slušam trenere, koje mnogo poštujem", istakao je Španac.
Patrick Dumont, zet Sheldona Adelsona, ima velike planove za svoj tim i grad u kojem on igra. Početak, međutim, nije bio nimalo lak.
Postoji trenutak koji mnogi iskusni sportski novinari prepoznaju na prvu. Sednete uz nekoga od pedeset ili više godina, gledate utakmicu na kablovskoj televiziji, i negde između prvog i drugog poluvremena na ekranu se pojavi grafikon.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
22.04.2025 00: 15
Osam bodova zaostaje ekipa iz Leverkuzena za vodećim Bajernom četiri kola pre kraja sezone.
31.03.2025 13: 30
Prošle sezone Ćabi Alonso je postao jedan od najpoželjnijih trenera na planeti.
20.03.2025 19: 00
"Farmaceuti" mu nude priliku da se zadrži u Leverkuzenu, ali je pitanje da li će Španac produžiti saradnju...
18.05.2024 17: 25
Dešavalo se da ekipe bez poraza osvoje prvenstvo, ali moderni fudbal ne pamti klub koji je osvojio sve trofeje i pritom sezonu završio bez poraza.
pre 4 sata 23: 27
Sastav iz Birmingema je osvojio prvi trofej nakon trideset godina čekanja, i prvi evropski nakon četrdeset četiri godine.
pre 5 sati 22: 52
Tim iz Birmingema je savladao Frajburg 3:0 (2:0) u finalu evropskog takmičenja i postao šesti engleski klub koji je osvojio Ligu Evrope.
pre 5 sati 22: 50
Grujić je rođen u Beogradu, karijeru je počeo u mlađim kategorijama Partizana, odakle ga je put još vodio u Crvenu zvezdu i Voždovac, pre dolaska u Čukarički.
pre 5 sati 22: 47
Fudbaleri Sutjeske iz Nikšića postali su prvaci Crne Gore po šesti put u svojoj klupskoj istoriji.
Ostavite komentar