pre 1 sat 00: 42
Mia Ristić korak bliže glavnom žrebu Grend slema
Srpska teniserka izborila je plasman u polufinale kvalifikacija za US open
Fenerbahče će naredne sezone ostati bez jednog od najvažnijih igrača u rotaciji.
Tarik Biberović odlučio je da posle nekoliko uspešnih godina u Istanbulu napravi iskorak u karijeri i okuša se u NBA ligi, gde bi trebalo da obuče dres Dalas Meveriksa.
Kako prenose turski mediji, posao je praktično završen i preostalo je još samo da saradnja bude zvanično potvrđena. Time će turski velikan ostati bez jednog od najboljih šutera u Evropi, igrača koji je prethodnih sezona izrastao u važan deo šampionskog tima.
Biberović je godinama strpljivo gradio svoju ulogu u Fenerbahčeu, a prošle sezone odigrao je možda i najbolju košarku u karijeri. U Evroligi je prosečno beležio 11,3 poena po utakmici, uz odličnih gotovo 42 odsto uspešnosti u šutu za tri poena, zbog čega je privukao pažnju NBA skauta.
Njegov odlazak predstavlja veliki izazov za Fenerbahče, koji će morati da pronađe adekvatnu zamenu za igrača sposobnog da u oba pravca napravi razliku i u najvažnijim utakmicama.
Za Biberovića će ovo biti najveći korak u karijeri i prilika da se dokaže na najvećoj košarkaškoj sceni, dok Dalas dobija kvalitetnog spoljnog igrača sa evroligaškim iskustvom i šuterskim kvalitetom koji bi mogao da donese dodatnu širinu u rotaciji Meveriksa.
Romanov slučaj je zanimljiv i izvan sveta sporta. On pokazuje kako funkcioniše ekonomija pažnje, u kojoj novinari postaju preduzetnici a publika tržište. Reputacija postaje ključna poslovna prednost, a nju italijanski novinar, sada kreator sadržaja, sve više gubi.
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
Kompanija će na Churchill Brothers Sports Club iz Goe preneti licencu Jamshedpur FC-a za učešće u indijskoj Superligi, zajedno sa ugovorima 12 igrača i dvojice trenera, saopštio je Tata Steel u petak.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
29.06.2026 17: 37
Dovodi se u pitanje budućnost bivšeg centra Fenerbahčea...
28.06.2026 18: 53
Među atraktivnijim košarkašima ovog leta nalazi se Timoti Luvavu-Kabaro, koji je imao sjajnu takmičarsku godinu u dresu Baskonije.
20.06.2026 17: 00
PAO i Oli najsnažniji na tržištu...
pre 5 sati 19: 57
Bivši igrač Pariza predstavio se navijačima i kroz razgovor za Partizanovu televiziju otkrio kakav igrači mogu da očekuju kada izađe na parket.
pre 9 sati 15: 51
Košarkaški portal "BasketNews" ponovo je napravio zanimljivu analizu pred početak sezone 2026/27
pre 10 sati 15: 25
Od košarkaša Zvezde se očekuje da bude jedan od glavnih igrača u predstojećoj sezoni.
pre 13 sati 12: 27
Rivero je tokom prošle sezone imao problema sa povredom, zbog koje je dugo bio van terena, a kada se vratio nije uspeo da dostigne nivo koji je ranije pokazivao.
Ostavite komentar