pre 6 sati 00: 14
Neverovatan ulov mladića iz Oregona: Kupio Viltovu jaknu za 3 dolara, zaradio na njoj pravo bogatstvo
Pronašao zaboravljenu jaknu, pa otkrio da pripada Viltu Čemberlenu
Credit: Tilo Wiedensohler / imago sportfotodienst / Profimedia
Košaraški klub Bajern Minhen još nije rešio pitanje trenera i sportskog direktora za narednu sezonu, ali to nije zaustavilo čelnike kluba da krenu u sklapanje tima za evroligaške izazove.
Kako prenosi specijalizovani košarkapki portal "BasketNews", na pragu dolaska u minhenski klub nalazi se Johanes Timan, iskusni nemački reprezentativac koji bi posle dve godine provedene u Japanu trebalo da se vrati u Evroligu.
Timan je prethodne dve sezone nastupao za Gunma Krejn Tanderse, gde je imao zapaženu ulogu sa prosekom od 11,4 poena, šest skokova i 2,7 asistencija po utakmici. Njegov povratak u Evropu predstavlja logičan korak za igrača koji iza sebe ima bogato iskustvo na najvišem nivou.
Najdublji trag ostavio je u Albi iz Berlina, čiji je dres nosio pet sezona. U poslednjoj evroligaškoj godini sa berlinskim klubom beležio je 12,7 poena, 5,2 skoka i 1,9 asistencija po meču, potvrdivši status jednog od najpouzdanijih visokih igrača u takmičenju.
Pored klupskih uspeha, Timan iza sebe ima i impresivnu reprezentativnu karijeru. Sa selekcijom Nemačke osvojio je titulu prvaka sveta 2023. godine, a dve godine kasnije stigao je i do evropskog zlata.
Tokom profesionalne karijere nastupao je i za Brose Bamberg, Baunah i Ludvigsburg, dok je pet puta osvajao šampionat Nemačke. Posebno se izdvaja priznanje za najkorisnijeg igrača finalne serije domaćeg prvenstva 2022. godine.
Uprkos brojnim promenama koje predstoje u organizacionoj strukturi kluba, Bajern očigledno ne želi da gubi vreme kada je reč o jačanju rostera, a dolazak Timana igrača sa velikom reputacijom u evropskoj košarci mogao bi da bude jedan od prvih važnih poteza u stvaranju ekipe za narednu sezonu.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
11.07.2026 13: 00
Bešiktaš, koji sa klupe predvodi selektor reprezentacije Srbije Dušan Alimpijević, nastavio je da sklapa tim za narednu sezonu angažovanjem američkog košarkaša Dakuana Džefrisa, saopštio je turski klub.
08.07.2026 11: 26
Kol u Milano stiže iz Venecije, gde je prethodne sezone pružao zapažene partije. Tokom nastupa u Evrokupu prosečno je beležio 12,9 poena, 4,4 asistencije i 2,4 skoka po utakmici, potvrdivši kvalitet u organizaciji igre i napadačkim sposobnostima.
03.07.2026 10: 33
Nakon nešto više od mesec i po dana spekulacija, zvanično je - Duejn Vašington je napustio Partizan, a Amerikanac je već predstavljen kao novi igrač minhenskog Bajerna.
21.06.2026 18: 50
Košarkaši Albe iz Berlina novi su prvaci Nemačke u košarci! Oni su u majstorici finalne serije plej-ofa savladali dvostrukog branioca titule ekipu Bajerna na gostovanju u Minhenu rezultatom 84:81 posle neverovatnog preokreta i izuzetno dramtične završnice.
pre 7 sati 22: 56
irtus pronašao naslednika Edvardsa, u Bolonju stiže Amerikanac sa VTB, ali i iskustvom iz ABA lige.
pre 9 sati 20: 54
Barselona nastavlja da popunjava roster za novu sezonu, a novo lice u redovima katalonskog velikana je Stenli Umude. Američki bek nigerijskog porekla i zvanično je predstavljen kao novi član Blaugrane, sa kojom je potpisao dvogodišnji ugovor.
pre 10 sati 19: 32
Vokap ostaje u Olimpijakosu nakon što je klub odbio ponudu iz Dubaija.
pre 17 sati 13: 12
Košarkaški klub Partizan obezbedio je jedan od najvažnijih potpisa ovog leta, pošto je kapiten Vanja Marinković produžio ugovor i u crno-belom dresu će ostati najmanje do juna 2028. godine, saopštio je beogradski klub.
Ostavite komentar