pre 5 sati 00: 55
Priča za večnost: Legendarni Kigan i čuveni obračun sa Aleksom Fergusonom
Kevin Kigen je otišao, ali njegov emotivni odgovor čuvenom Aleksu Fergusonu zauvek će se pamtiti.
Panatinaikos trenutno prolazi kroz jednu od povratka na staze uspeha i dolaska Ergina Atamana na klupu. Navijači u Atini su besni jer su primorani da gledaju kako njihov "večiti rival" slavi u "OAKA" areni nakon finala Evrolige protiv Real Madrida.
U ovom trenutku više nije tajna da je Željko Obradović kontaktiran kako bi preuzeo Panatinaikos i započeo novu eru kluba, piše "Bekdor podkast". Ipak, Obradović i dalje okleva da prihvati posao. Nije siguran da želi da preuzme odgovornost za novi projekat čiji je cilj povratak kluba na vrh evropske košarke, pre svega zato što se njegova vizija po mnogim pitanjima sukobljava sa temperamentom vlasnika kluba, Dimitrisa Janakopulosa, iako su, prema izvorima, njihovi odnosi danas bolji nego ranije.
Janakopulos mu navodno nudi potpunu kontrolu i odrešene ruke u svemu — od stručnog štaba do komunikacione politike — ali Željko i dalje nije doneo konačnu odluku.
Istovremeno, gazda zelenis ima poseban odnos sa Erginom Atamanom, pa bi, ukoliko Obradović ne preuzme tim, a Ataman osvoji grčko prvenstvo, moglo doći do neočekivanog obrta i ostanka turskog stručnjaka na klupi do leta 2027. godine, kada mu ističe ugovor.
"Međutim, prema informacijama iz Atine, vlasnik je dobio veoma negativne povratne reakcije iz svlačionice. Nekoliko igrača se navodno otvoreno žalilo na potpuni nedostatak liderstva na terenu i lošu atmosferu u timu. Izvori bliski klubu tvrde da Ataman praktično odbrojava poslednje dane na klupi, ali da će konačne odluke biti donete tek nakon finalne serije grčkog prvenstva protiv Olimpijakosa", objavio je pomenuti izvor, a potom dodao:
"U međuvremenu, Željko Obradović je stopirao sve razgovore i poručio Panathinaikosu da odbija ozbiljne pregovore dok klub zvanično ima trenera. Za njega je to pitanje poštovanja i profesionalnih principa. Uprkos višestrukim pokušajima kluba, deluje da bi se u Atinu vratio samo pod vrlo specifičnim uslovima."
Trenutno niko sa sigurnošću ne zna ko će sledeće sezone sedeti na možda najmoćnijoj klupi evropske košarke, zbog čega Panathinaikos ne može ozbiljno da planira narednu sezonu, iako su već usmerili pažnju ka igračima poput Brankoua Badija i Jonasa Valančijunasa.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
22.06.2026 12: 42
Očekivano, bilo je reči o bivšem klubu...
22.06.2026 12: 16
Najtrofejniji evropski košarkaški stručnjak održao premijernu konferenciju za medije, nakon preuzimanja tima kluba s kojim je nekada harao Evropom.
21.06.2026 17: 54
Povratak u budućnost.
21.06.2026 15: 24
Neverovatna svota...
YouTube
pre 18h
YouTube
pre 18h
YouTube
pre 1d
pre 15 sati 14: 15
Mnogo kritika je prošao Partizan od starta leta u kojem je dosad jedino potvrđeno pojačanje dolazak bivšeg košarkaša Monaka i Žalgirisa, Kevarijusa Hejsa.
pre 15 sati 14: 06
Aktivno rade izraelski timovi na evroligaškom tržištu u pokušaju da privole igrače u svoje ekipe.
19.07.2026 23: 00
Izraelski klubovi su već duži period prinuđeni da svoje domaće utakmice igraju van Bliskog istoka. Prošle sezone, Makabi i Hapoel iz Tel Aviva pronašli su "drugi dom" u Srbiji i Bugarskoj, a crveni su danas potvrdili da će ponovo dočekivati evroligaške rivale u Sofiji.
19.07.2026 18: 31
Gotovo šest meseci se bori sa povredom Ahilove tetive kapiten Partizana, Vanja Marinković. Podsećanja radi, nekadašnji košarkaš Baskonije je pokidao tetivu na duelu sa Hapoelom iz Tel Aviva u januaru i od tada, reprezentativac Srbije radi na svom oporavku.
Ostavite komentar