pre 6 sati 00: 14
Neverovatan ulov mladića iz Oregona: Kupio Viltovu jaknu za 3 dolara, zaradio na njoj pravo bogatstvo
Pronašao zaboravljenu jaknu, pa otkrio da pripada Viltu Čemberlenu
Kneževina Monako obezbedila je pomoć od 2,5 miliona evra klubu Monako kako bi odložila pad u stečaj i nakratko odložila brige o dugovima u Monte Karlu. Revizija koju je naložila država je u toku, pre nego što se na ključnom ročištu u aprilu odluči o finansijskoj budućnosti kluba koji sa klupe predvodi Vasilis Spanulis.
Trenutno na ivici finansijskog ponora, prošlogodišnji finalista Evrolige je spasen, barem za sada, intervencijom Kneževine u poslednjem trenutku.
U četvrtak, 5. marta, samo 24 sata pre važnog sudskog ročišta, država Monako je intervenisala kako bi rešila hitni dug od 2.5 miliona evra, prema pisanju "BeBasketa".
Ova isplata je pokrila zaostale plate igrača, doprinose za socijalno osiguranje i plate privremenog osoblja. Da bi se to postiglo, država je kupila jednu akciju u kompaniji za upravljanje klubom (SAM AS Monaco Basketball).
Na taj način je Monako dobio jednomesečno veštačko disanje do sledećeg ročišta koje je zakazano za treći april.
Sud je imenovao agenta za sprovođenje sveobuhvatne revizije finansija kluba. Kada se strane vrate u sudnicu, sudija će odlučiti da li će zvanično proglasiti bankrot kluba.
Situaciju je zakomplikovala sponzorska grupa Mišel Pastor odlukom da zamrzne drugu sponzorsku uplatu za sezonu 2025-26. Prema pomenutom izvoru, odluka Vlade da ne preuzme odmah klub ukazuje na nedostatak spremnih kupaca - odnosno na to da je država spremna da pomogne da se izgura do kraja sezone, ali ne i nakon toga.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
10.07.2026 11: 28
Donatas Motiejunas je ovog leta napustio Crvenu zvezdu, a nakon jedne sezone u klubu izrazio je želju da se oproba u nečem potpuno novom.
30.06.2026 22: 10
Mesecima se spekulisalo, a sada je stigla i zvanična potvrda - Majk Džejms više nije košarkaš AS Monaka. Klub je o rastanku obavestio javnost putem svojih zvaničnih profila na društvenim mrežama.
29.06.2026 12: 13
Podgoričanin može da bira narednu destinaciju.
28.06.2026 22: 00
Nemački košarkaš Danijel Tajs nije više igrač Monaka, saopštio je danas šampion Francuske.
pre 7 sati 22: 56
irtus pronašao naslednika Edvardsa, u Bolonju stiže Amerikanac sa VTB, ali i iskustvom iz ABA lige.
pre 9 sati 20: 54
Barselona nastavlja da popunjava roster za novu sezonu, a novo lice u redovima katalonskog velikana je Stenli Umude. Američki bek nigerijskog porekla i zvanično je predstavljen kao novi član Blaugrane, sa kojom je potpisao dvogodišnji ugovor.
pre 10 sati 19: 32
Vokap ostaje u Olimpijakosu nakon što je klub odbio ponudu iz Dubaija.
pre 17 sati 13: 12
Košarkaški klub Partizan obezbedio je jedan od najvažnijih potpisa ovog leta, pošto je kapiten Vanja Marinković produžio ugovor i u crno-belom dresu će ostati najmanje do juna 2028. godine, saopštio je beogradski klub.
Ostavite komentar