pre 3 minuta 00: 23
(UŽIVO) ŠKO-BRA (0:2), MAR-HAI (0:1): Brazil gazi i ne planira da stane, Škoti u nokdaunu
Raspelt u grupi C Svetskog prvenstva.
Credit: Mourad_ALLILI / Sipa Press / Profimedia
Fenerbahče je u Bolonji zabeležio izuzetno važnu pobedu protiv Virtusa rezultatom 85:80, u okviru poslednjeg meča 23. kola Evrolige.
Turski tim je slavio posle neizvesne završnice i dodatno učvrstio poziciju u samom vrhu tabele.
Šampion Evrolige sada ima skor 15-7 i drži drugo mesto, uz utakmicu manje u odnosu na konkurenciju.
Sa druge strane, Virtus je pao na učinak 11-12 i trenutno deli 11. poziciju sa Armanijem, što ima poseban značaj za Crvenu zvezdu, koja se nalazi na desetom mestu sa skorom 13-10.
Razlika između plej-in zone i mesta koja ne vode u nastavak takmičenja sada iznosi dve pobede.
Dodatni razlog za optimizam u redovima crveno-belih je činjenica da je Virtus pretrpeo iscrpljujući poraz svega 48 sati pred duel sa Zvezdom u Bolonji.
Domaći tim je minut i po pre kraja imao minimalnu prednost (75:74), ali je tada na scenu stupio Horton-Taker. Najpre je silovitim zakucavanjem doneo preokret, a potom je pogodio trojku za 79:75, nakon loše realizovanog napada Virtusa i neuspelog šuta Alstona sa distance.
Virtus je još jednom zapretio preko Karsena Edvardsa, koji je spektakularnom trojkom iz okreta na 20 sekundi do kraja smanjio na 78:79, ali je Tarik Biberović ostao maksimalno siguran sa linije penala i pogodio sva četiri slobodna bacanja. Edvards je zatim promašio dva pokušaja za tri poena, čime su izabranici Šarunasa Jasikevičijusa prelomili meč.
Konačan rezultat postavio je Jantunen, koji je u poslednjoj sekundi bio precizan sa linije slobodnih bacanja.
Evroliga, 23. kolo
UTORAK
Olimpijakos - Makabi 100:93
Hapoel - Efes 71:66
Monako - Crvena zvezda 96:100
ASVEL - Žalgiris 77:96
Panatinaikos - Baskonija 93:74
Barselona - Dubai 91:89
Bajern - Partizan 63:67
Valensija - Pariz 98:84
Real Madrid - Olimpija 106:87
SREDA
Virtus - Fenerbahče 80:85
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
20.06.2026 18: 16
Kanadski centar Kem Birč potvrdio je da napušta redove Fenerbahčea nakon dve uspešne sezone u Istanbulu
20.06.2026 17: 00
PAO i Oli najsnažniji na tržištu...
19.06.2026 14: 10
Klub iz Bolonje i zvanično je promovisao naslednika Nenada Jakovljevića na klupi
09.06.2026 22: 44
Američki košarkaš je ove sezone u Evroligi prosečno beležio 13,2 poena, dok je u italijanskom prvenstvu imao učinak od 12,5 poena.
YouTube
pre 14min
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 1h
pre 3 sata 21: 03
Panatinaikos je završio jedno od najzvučnijih pojačanja ovog leta i dodatno podigao temperaturu u grčkoj košarci.
pre 4 sata 19: 42
Virtus iz Bolonje nastavlja da gradi tim za narednu sezonu.
pre 6 sati 17: 32
Američki bek, koji je prošle godine stigao u Pariz, veoma brzo se nametnuo kao jedan od ključnih igrača francuskog tima.
pre 9 sati 15: 25
Nije zadovoljan odlukom...
Ostavite komentar