pre 2 sata 00: 32
NCAA uzdrmala Evroligu: Kvin Elis među najplaćenijim košarkašima sveta
Sent Džons dovodi Kvina Elisa za basnoslovan ugovor, cifra koja ga stavlja iznad Vezenkova i odmah iza Micića i Nana na evropskoj listi zarada.
Prema italijanskim i izraelskim izvorima, čak osam klubova je podnelo zahtev za A licencu Evrolige, među kojima su Crvena zvezda i Partizan.
Osim srpskih klubova interesovanje za dugoročno mesto u elitnom kontinentalnom takmičenju imaju i Virtus Bolonja, Dubai, Monako, Hapoel Jerusalim, Hapoel Tel Aviv i Valensija.
Što se tiče "večitih", ovo je pokušaj osiguranja budućnosti u Evroligi, koje je zasigurno motivisano sve većom ozbiljnošću projekta NBA Evropa - gde klubovi vide pravu priliku da obezbede svoje mesto na duže staze, koje će čelnici prvenstva ozbijlno razmotriti na sastanku zakazanom za 13. januar.
Nijedan srpski tim se ne nalazi u zavidnoj poziciji na tabeli u ovom trenutku, pogotovo Partizan koji je na samom dnu sa 6-15 skorom. Sa druge strane, crveno-beli jesu deseti na rang listi sa 11 pobeda i 10 poraza, ali je činjenica da naše ekipe imaju ukupno dve pobede u poslednjih pet rundi.
U svakom slučaju, dobijanje A licence ne samo da će podići status klubova, već će i znatno olakšati prelazne rokove, povećanjem "kupovne moći" privlačenja igrača - jer je veliki faktor manjak brige da li će se u budućnosti igrati Evroliga.
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
pre 11 sati 15: 43
Kada stigne do Autokomande skrenuće levo, ili desno?
10.04.2026 21: 16
Dok je "Beogradska arena" ćutala čitav minut, u Vilerbanu je odlučeno da se slavi veličina Vujoševića minutom aplauza!
10.04.2026 19: 46
Sastanak čelnika ovog takmičenja zakazan za 14. april na kojem će se doneti važne odluke.
08.04.2026 16: 23
Košarkaški klub Crvena zvezda oglasio se povodom smrti košarkaške legende Duška Vujoševića koji je tokom svoje bogate karijere bio i trener crveno-belih.
pre 4 sata 22: 10
Sve je veće interesovanje mladih evropskih košarakaša za odlazak na američke koledže, usled popularizacije NIL ugovora, koji omogućavaju obrazovnim institucijama da plaćaju igrače.
pre 6 sati 20: 37
Sve više se spekuliše o budućnosti igrača crveno-belih...
pre 6 sati 19: 57
Podsetimo, do promene na klupi došlo je nakon poraza od Anadolu Efesa u završnici ligaškog dela Evrolige, posle čega je Jurica Golemac napustio funkciju.
pre 7 sati 19: 34
Interesantnu priču doneo je danas bivši sportski direktor Olimpije iz Milana, Đanmarija Vakirka, koji je otkrio da su na pomolu bili transferi dva veoma važna igrača Olimpijakosa, Nikole Milutinova i Tajlera Dorsija, u italijanski klub.
Ostavite komentar