
pre 10 sekundi 17: 50
Aleksandra Krunić i Ana Danilina u četvrtfinalu Pekinga
Ovaj VTA turnir u Pekingu se igra za nagradni fond od 8.963.700 dolara.
Najveći transfer ove sezone u evropskoj košarci će gotovo izvesno biti povratak Vasilija Micića na Stari kontinent. Ipak, najveće pitanje i dalje kopka ljubitelje sporta - gde će srpski plejmejker završiti?
Naime, grčki mediji, a konkretno SPORT24, preneli su informaciju kako je četiri tima aktivno u trci za Vasin potpis, a među njima se navodno nalazi i Crvena zvezda.
Međutim, nije samo interesovanje ono što iznenađuje ljubitelje košarke, već visina cifre koju klub sa Malog Kalemegdana navodno nudi, tojest - 10 miliona evra za trogodišnji ugovor!
Da li je istina, ili pak puka novinarska spekulacija, pokazaće leto, ali sve su prilike da, ukoliko je istinita priča iz Grčke, crveno-beli žele najviše uspehe nakon osiguravanja trogodišnje licence za Evroligu.
Micić je, sve su prilike, završio svoju NBA epizodu sa prosekom od 6,8 poena, 1,8 skokova i 3,9 asistencija za 19,4 minuta po meču tokom 101 nastupa za Oklahomu, Šarlot i Finiks. Njegova američka avantura trajala je dve sezone, ali nije ostavila trag kakav je pravio u Evropi.
Podsećanja radi, naš košarkaš je u svojoj karijeri pored Crvene zvezde i pomenutih američkih franšiza, predstavljao Žalgiris, Megu, Bajern Minhen, Tofaš, a najsvetlije trenutke u svom sportskom veku je doživeo u dresu Efesa, gde je postao dvostruki šampion Evrolige, kao i MVP u sezoni 2020/21.
Uloga sudija u sportu prolazi kroz najveću transformaciju u modernoj istoriji. Napredak veštačke inteligencije i praćenja podataka već nameću pitanje hoće li tehnologija, i kada, potpuno istisnuti "deljenje pravde" s terena?
Kad je Red Bull početkom septembra objavio da je njihov avanturistički sportista Peter Salzmann izveo najduži wingsuit let u istoriji, ta vest je odjeknula u medijima širom sveta. Za mnoge, to je bio još jedan spektakularni trik u nizu, ali za Red Bull to je još jedan dokaz kako ekstremni sportovi funkcionišu kao globalna reklama koja nikada ne prestaje.
Manchester United, pali gigant Premier lige, muči se da prati veće rivale nakon što su prihodi stagnirali, a gubici nastavili rasti. U vlasništvu porodice Glazer i britanskog milijardera Jima Ratcliffea, klub je objavio prihode od 666,5 miliona funti (910 miliona dolara) za fiskalnu godinu koja je završila u junu 2025, uz gubitak od 33 miliona funti.
Kad se zagrebački Sofascore pojavio na CBS Sports Golazo Networku s emisijom Numbers Don’t Lie powered by Sofascore, bio je to trenutak koji je najavio više od puke TV saradnje. Bio je to ulazak u srce američkog sportskog tržišta, kroz najbrže rastući sport na svetu i najbrže rastuću medijsku platformu u SAD.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
pre 14 minuta 17: 36
Košarkaši Partizana gostovaće večeras od 18.00 časova ekipi Dubaija u prvom kolu nove sezone u Evroligi. Prenos ovog okršaja možete pratiti na kanalu Arena 1 Premium.
pre 8 sati 09: 45
Utakmicama Dubai - Partizan i Hapoel - Barselona od 18.00 časova startuje novo izmenjeno izdanje košarkaške Evrolige koja će prvi put brojati 20 ekipa.
pre 22 sata 19: 40
Govorio je srpski reprezentativac i o meču sa Partizanom...
29.09.2025 13: 46
Iako je bio povređen dobar deo leta, Dejan Davidovac je spreman za otvaranje nove košarkaške sezone.
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 21h
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 21 minut 17: 29
Utakmicu pratite u direktnom prenosu od 18.00 časova na Areni 1 Premium.
pre 8 sati 09: 45
Utakmicama Dubai - Partizan i Hapoel - Barselona od 18.00 časova startuje novo izmenjeno izdanje košarkaške Evrolige koja će prvi put brojati 20 ekipa.
pre 19 sati 22: 16
Nastavlja se saradnja...
pre 21 sat 20: 16
Košarkaši Dubaija dočekaće Partizan u prvom kolu svoje debitantske sezone u Evroligi u utorak od 18.00 časova (Arena 1 Premium).
Ostavite komentar