Aleksa Radanov nije više košarkaš Partizana, saopštio je danas beogradski klub.
"Radanov od naredne sezone neće nositi dres Partizana. Nako što se 'crno-belima' pridružio u februaru ove godine, srpski košarkaš će ovog leta promeniti sredinu. Aleksa, hvala na svemu i srećno u nastavku karijere", naveo je Partizan na društvenim mrežama.
On je za crno-bele nastupio ove sezone na 18 utakmica u svim takmičenjima, a prosečno je beležio 2,4 poena i 1,2 skoka uz 9,4 provedenih minuta na parketu. U Evroligi je odigrao 10 utakmica, a imao je 1,2 poena po meču.
Radanov (28) je pre Partizana igrao za Bajern, Legiju, Megu, Runa Basket, Peristeri, Igokeu, FMP i Crvenu zvezdu.
Pošto Aleksa nije ostavio zapaženiji utisak i nije uspeo da se izbori za neku bitniju ulogu u rotaciji Đoana Penjaroje, ovaj rastanak saradnje je bio očekivan. Ovo je šesti igrač koji je napustio crno-bele ovog leta, posle Sterlinga Brauna, Dilana Osetkovskog, Isaka Bonge, Nika Kalatesa, Duejna Vašingtona. Mika Murinen, Džabari Parker i Šejk Milton još uvek nisu zvanično napustili ekipu, ali sportski sektor crno-belihj radi i na njihovim odlascima.
Klub još uvek nije ozvaničio nijedno pojačanje, ali se očekuje da u narednim danima paraf na ugovor stavi reprezentativac Srbije, Nikola Tanasković koji je dogovorio sve detalje oko prelaska u Partizan.
Ostavite komentar