Đoan Penjaroja KK Partizan KK Dubai zgusnut raspored malo treninga Evroliga odložen meč košarka | Arena Sport
srb
najnovije
Evroliga KK Partizan

Penjaroja o takmičarskom kalendaru, pred meč sa Dubaijem: Nemoguće je trenirati u takvoj situaciji

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

16.03.2026 14:26
Đoan Penjaroja, trener KK Partizan Credit: Esra Bilgin / AFP / Profimedia
Đoan Penjaroja, trener KK Partizan

Košarkaši Partizana sutra igraju zaostalu utakmicu 30. kola Evrolige, sa Dubaijem (20.00, TV Arena 1 Premium), forme bolje nego u dobrom delu takmičenja. Otuda, optimistički tonovi u izjavi njihovog trenera Đoana Penjaroje. 

Iskusni španski srtručnjak, ipak, ne pomišlja da preti timu iz Ujedinjenih Arapaskih Emirata. Pogotovo posle njegove pobede nad Çrvenom zvezdom, u poslednjem kolu AdmiralBet ABA lige. 

"Fokus je na sutrašnjoj utakmici sa Dubaijem, oni su u nedelju lako savladali Zvezdu. Pobedili su nekoliko utakmica u nizu u Evroligi. Biće to veoma teška utakmica za nas. Jasno je da u naredne četiri nedelje igramo po tri utakmice sedmično, ali jedini način da se takmičimo kako treba jeste da mislimo samo na prvu sledeću prepreku", rekao je Penjaroja danas novinarima. 

Dubai igra dobro u poslednje vreme, a strateg aktuelnog regionalnog prvaka zna tačno odakle "vetar duva". 

"Nalaze na 11. poziciji i deli ih samo jedna pobeda od ulaska u plej-in zonu. Igraju sa mnogo samopouzdanja i uhvatili su dobar ritam. Igraju brzo, imaju dosta fizički moćnih igrača i, kao i u svim evroligaškim utakmicama, dolaze nam u dobrom raspoloženju. Ipak, smatram da smo spremni da se borimo i da im pariramo na pravi način", izjavio je trener Partizana.

 

 

Penjaroja je zadovoljan kako njegova ekipa igra poslednjih sedmica. bez obzira što rezultati idu gore-dole. 

"Mi se takmičimo šest ili sedam nedelja sa svima. Pobeđujemo, gubimo. Izgubili smo poslednjih nekoliko utakmca po dva, tri, četiri ili pet poena razlike. To je pravi način da se borimo, da uđemo u samu završnicu utakmice sa realnim šansama za pobedu", poručio je Penjaroja.

Trener Partizana očekuje drugačiju utakmicu od one pre mesec dana, kada su crno-beli pobedili Dubai u ABA ligi.

 

 

"Sutra je nova utakmica, nemamo Vašingtona, ali tu je Karlik. Koristićemo neke detalje koje smo i tada, a oni se nalaze u svojoj najboljoj formi u sezoni. Moramo da kontrolišemo pre svega njihov ritam. Oni su ekipa koja postiže mnogo poena, igraju sa dosta energije i imaju odlične strelce. Neophodno je da odigramo čvrsto i solidno. Rajt, Kabengele, Bejkon, Petrušev su odlični igrači, tu je i Bertans", rekao je Penjaroja.

Penjaroja podseća na nehumano zgusnut period, po kom će njegov tim odigrati čak 14 utakmice za 35 dana.

"Nemoguće je trenirati u takvoj situaciji. Sledeće nedelje će biti nemoguće sprovesti pravi trening. To će biti samo kratki, taktički treninzi uz fokus na video analize. Sada je trenutak kada se samo igra, oporavlja i odmara, kako bismo bili spremni za sledeći izazov", izjavio je Penjaroja.

Partizan se nalazi na 17. mestu na tabeli Evrolige sa 10 pobeda i 20 poraza, dok je Dubai na 11. poziciji sa učinkom 16-14.

 

Standings provided by Sofascore


 

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Zašto investitori kupuju mreže fudbalskih klubova i šta to znači za sam sport

Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.