pre 20 minuta 09: 28
Omar Artan zaslužio da sudi na Mundijalu, drugi mu uništili san: Fudbal u raljama politike
Jedan od najboljih afričkih sudija sleteo u Majami, ali nije mogao da ostane u Sjedinjenim Američkim Državama.
Jedan od junaka pobede Partizana u Minhenu protiv Hapoela bio je Arijan Lakić koji je posle utakmice izneo svoje utiske nakon ovako neizvesne utakmice.
Borbeni prvotimac crno-belih je istakao da su on i njegovi sigrači inali sjajnu podršku u Minhenu na oba meča, ali se pre svega osvrnuo na povredu kapitena Vanje Marinkovića.
"Pre svega želim Vanji da poželim brz oporavak. Ne znam tačno kakva je povreda u pitanju, ali se plašim da je Ahilova tetiva", rekao je Lakić i nastavio
"Borili smo se i verovali u ono šta radimo. Moramo uvek ovako da igramo i da na svakoj utakmici dajemo maksimum. Nije uopšte bitno koji je rezultat na semafor. Odigrali smo jako dobru odbranu u drugom poluvrmenu i to je presudilo. Navijači su nam dali podršku, kao što je to bilo protiv Olimpijakosa, a verume da će tako biti i kada se vratimo u 'Arenu' gd eće biti 20.000 ljudi."
On se takođe oglasio i za TV Arena sport, gde je takođe započeo o svom kapitenu:
"Stvarno mu želim brz oporavak, ne znam šta je ali se nadam da nije ništa strašno i da će moći da se vrati što pre. Drago mi je što smo izvukli pobedu, malo je verovalo ali mi jesmo. Drago mi je što su navijači bili tu, izvukli pobedu u produžetku protiv ekipe koja je prva na tabeli. Čast je, iz nerealne situacije smo se vratili i pokazali da možemo realno do pobede. Nismo se predali ni u prvom ni u 20-om minutu. Drago mi je da smo izvukli ovo", rekao je Lakić a zatim odgovorio na pitanje da li je verovao u pobedu?
"Ja jesam, a mislim da su i svi ostali. Ne bi se vratili da nismo. Možda treba nešto ovako da se desi da bi shvatili šta je evroliga i Partizan. Drago mije što smo uspeli to da izvučemo kao ekipa. Žao mi je što se Vanja povredio, nadam se da nije ništa strašno jer nam treba, ovakav igrač je potreban ekipi na svakoj utakmici jer moramo stalno da igramo ovako".
Svetsko prvenstvo u fudbalu je najvažniji marketinški poligon na svetu.
Najuzbudljivija atmosfera Svetskog prvenstva ne nalazi se u zemlji koja je domaćin turnira, već među navijačima čije reprezentacije igraju na terenu.
Radnici stadiona SoFi u blizini Los Anđelesa u petak su glasali za štrajk za veće plate, nedelju pre nego što bi na tom mestu trebalo da se odigra prva utakmica američke fudbalske reprezentacije na Svetskom prvenstvu.
Vreme neće stati samo za fudbalere i ljubitelje ovog sporta, već i za poslovnu zajednicu.
Zvezda Golden State Warriorsa Stephen Curry potpisao je ugovor o sponzorstvu s kompanijom Li Ning Co., čime je ovaj kineski gigant sportske opreme dobio jednog od najprepoznatljivijih ambasadora košarke na svetu.
10.03.2026 14: 45
Košarkaši Partizana u sredu (20.45 TV Arena Premium 2) igraju protiv tima iz Bolonje u 31. kolu Evrolige.
05.02.2026 22: 03
Na parketu Beogradske arene došlo je do velike netrpeljivosti između košarkaša Partizana i Panatinaikosa nakon nesportskog faula Nikosa Rogavopulosa.
30.01.2026 08: 45
Košarkaš Partizan je priznao da je prvo poluvreme bilo dosta mekano i da jto presudilo utakmicu.
27.01.2026 13: 21
On je podvrgnut hiruškom zahtevu na renomiranoj klinici u gradu Turkuu.
pre 16 sati 17: 20
Iako je Miloš Teodosić preuzeo funkciju sportskog direktora Crvene zvezde, Milan Dozet neće napustiti klub. Dosadašnji prvi operativac crveno-belih nastaviće da radi na Malom Kalemegdanu, ali na drugačijoj poziciji.
pre 17 sati 16: 40
Francuski ASVEL nastavlja agresivno da radi na formiranju tima za narednu sezonu, a prema informacijama iz evropskih košarkaških krugova, sledeće veliko pojačanje mogao bi da bude iskusni nemački centar Danijel Tajs.
06.06.2026 16: 49
I uvek je - zamalo...
05.06.2026 22: 01
Kako prenosi specijalizovani košarkapki portal "BasketNews", na pragu dolaska u minhenski klub nalazi se Johanes Timan, iskusni nemački reprezentativac koji bi posle dve godine provedene u Japanu trebalo da se vrati u Evroligu.
Ostavite komentar