Evroliga KK Partizan

Nemanja Nedović voli Crvenu zvezdu, ali žali večitog rivala: Jak Partizan potreban Srbiji i evropskoj košarci

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

07.01.2026 08:44
Nemanja Nedović, košarkaš Monaka, posle meča sa Partizanom Starsport
Nemanja Nedović, košarkaš Monaka, posle meča sa Partizanom

Nemanja Nedović proslavio je pobedu Monaka nad Partizanom, onako kako to radi svaki igrač kada mu tim trijumfuje, ali bivši košarkaš Crvene zvezde nije bio srećan zbog toga što je sa Kneževima dodatno produbio rezultatsku i svaku drugu agoniju srpskog kluba. 

Iako je dobar deo karijere proveo u taboru večitog rivala crno-belih, Crvenoj zvezdi, a svi znaju koliko voli klub sa Malog Kalemegdana, nekada sjajni šuter reprezentacije Srbije žali zbog teške situacije "parnog valjka", ove sezone u Evroligi. 

 

 

"Težak je trenutak za Partizan. Meni je iskreno žao zbog toga. Jak Partizan je potreban ne samo Srbiji već celoj evropskoj košarci. Nisu u lakoj pozicji. Blizak sam sa Vanjom i Nikom Kalatesom. Pričali smo i nije im lako. Igračima je sigurno najteže. Takva je sezona, nema predaha, već imaju sledeću utakmicu u petak protiv Barselone, a ja im želim da izvuku maksimum od ove sezone koliko je to moguće u ovom trenutku", sportski, džentlmenski i ljudski je poručio Nedović, nakon 14. poraza zadnjeg tima na tabeli elitnog takmičenja, protiv koga je često briljirao s eks klubom.

Prvotimac Monaka zadužio je dres tog kluba minulog leta, u iznenađujućem transferu iz Crvene zvezde. 

"Bilo je i meni iznenađenje i bilo mi je teško da se priviknem jer sam došao iz ekipe gde sam bio jedna od prve tri opcije u napadu, ako ne i prva opcija. Ovde imamo puno tih prvih opcija i trebalo mi je vreme da shvatim i pronađšem prostor koji mi je protreban i koji mogu da dobijem u ovoj ekipi.

Na dobrom sam putu da postignem to, ali je uživanje igrati ovde. Spanulis je do skoro igrao, bio je bek i naša igra je dosta zasnovana na bekovima. Imao sam malu nesreću sa povredom, ali sam se vratio kao da je nije bilo", stiglo je objašnjenje iz prve ruke. 

 

Standings provided by Sofascore

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija