pre 7 minuta 08: 17
Adelman ljut: Jokić pod stalnim kontaktom, sudije sve ignorisale
Trener Nagetsa, Dejvid Adelman, nije krio frustraciju, zbog loših sudijskih odluka.
Košarkaši Partizana odigraliu su najslabiji meč u sezoni i porazom od Virtusa u beogradskoj Areni prekinuli niz pobeda u Evroligi. Malo je vremena čak i za analizu tog meča, jer u petak od 19.00 časova (TV Arena 2 Premium) gostuju Žalgirisu u Kaunasu u okviru 17. kola.
Privremeni trener košarkaša Partizana Mirko Ocokoljić smatra da "crno-beli" moraju da promene pristup na predstojećem meču Evrolige, a uz to na ovom meču neće moći da računaju na Tajrika Džonsa, koji je obnovio povredu.
"Očekuje nas teška utakmica. Igramo protiv tima koji ima odlične litvanske košarkaše uz grupu stranih igrača predvođenih, pre svega, Najdželom Vilijams-Gosom, Silvanom Franciskom i Mozesom Rajtom. To je ekipa koja je bila najveće iznenađenje na samom startu Evrolige. Ipak, juče su odigrali nešto slabiju utakmicu, slično kao i mi. Što se nas tiče, moramo da vidimo gde smo grešili i da pristup utakmici bude drugačiji u odnosu na sinoćni meč", rekao je Ocokoljić, preneo je zvanični sajt kluba.
Partizan je u sredu u Beogradu poražen od Virtusa (68:86), dok je Žalgiris u Kaunasu izgubio od Efesa (64:87).
"Moramo da se dodatno pripremimo gledajući snimke. Duga je sezona, tako da moramo da budemo fokusirani i da pronađemo pravu energiju. Potrebno je da igramo pametnije i da ne ponavljamo iste greške", izjavio je košarkaš Partizana Šejk Milton.
Košarkaši Žalgirisa se nalaze na osmom mestu na tabeli Evrolige sa devet pobeda i sedam poraza, dok je Partizan na 17. poziciji sa skorom 6/10.
Evroliga, 17. kolo
ČETVRTAK
Makabi TA - Valensija 20.05 (AS1)
Panatinaikos - Hapoel TA 20.15 (A2P)
Armani - Fenerbahče 20.30 (A4P)
Real Madrid - Pariz 20.45 (A3P)
PETAK
Anadolu Efes - Dubai 18.30 (A3P)
Žalgiris - Partizan 19.00 (A2P)
Monako - Bajern 19.30 (AS1)
Olimpijakos - Asvel 20.15 (AS2)
Barselona - Baskonija 20.30 (A3P)
Crvena zvezda - Virtus 20.45 (A1P)
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
19.12.2025 21: 15
Tada je protiv "armejaca" bilo 88:46..
19.12.2025 20: 48
Novi poraz srpske ekipe u elitnom takmičenju.
19.12.2025 19: 58
Nekadašnji trener crno-belih prisustvuje utakmici u "Žalgirio Areni" i rekao je kako ga je iznenadilo prvo poluvreme "parnog valjka".
19.12.2025 19: 14
"Žalgirio arena" je jedna od najposećenijih dvorana u Evroligi
31.01.2026 22: 45
Jedva je Panatinaikos uspeo da savlada Asvel u Vilerbanu u okviru 25. kola Evrolige, čime jeste popravio svoj skor na tabel elitnog takmičenja, ali i još jednom potvrdio da se tim nalazi u prilično slaboj formi.
31.01.2026 17: 03
Ono što je dobra vest za ljubitelje crveno-belih, jeste činjenica da klub neće imati dalje finansijske obaveze prema igraču, to jest, da mu neće isplatiti čitav ugovor. To je potvrdila i Zvezda u svom zvaničnom saopštenju.
31.01.2026 16: 35
Trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović izjavio je danas pred utakmicu 17. kola ABA lige da njegova ekipa nema mnogo vremena za opravak i dodao da "crveno-beli" žele da nastave sa pobedama.
31.01.2026 14: 45
Trener Partizana otkrio zbog čega u sastavu crno-belih ne viđamo previše Parkera i Murinena.
Ostavite komentar