pre 2 minuta 12: 45
Alvaro Arbeloa kaže da odlazi čiste savesti, pričao i o Žozeu Murinju: Nisam mogao da pomognem
Uskoro bivši trener Real Madrida bez ustezanja pričao o predstojećoj smeni.
Košarkaši Parizana u petak od 20.15 igraju utakmicu 9. kola Evrolige protiv Olimpijakosa u dvorani "Mira i prijateljstva" u Pireju, gde na pobedu čekaju još od 2002. godine, a sada će im zadatak biti dodatno otežan činjenicom da će protiv jednog od najjačih imena u takmičenju, nastupiti bez Vanje Marinkovića i Džabarija Parkera.
Olimpijakos trenutno stoji na skoru od pet pobeda i tri poraza i nalazi se na četvrtom mestu tabele. Grčki tim jak je na svim pozicijama, a deluje da im je centarska linija možda i najjača u Evropi. Stoga, neće biti uopšte lako Brunu Fernandu, koji se još uvek navikava na uslove u Humskoj, ali ni Isaku Bongi.
"Mislim da će biti potrebno neko vreme da se aklimatizujem na tim i grad, ali sviđa mi se način na koji igramo, trčimo... Izgubili smo tri utakmice, sada treba da iskoračimo. Moramo da nađemo način da se poboljšamo i da završimo te utakmice. Jedna loša četvrtina nas je koštala mečeva. Moramo da nađemo način da to rešimo", poručio je Bruno Fernando.
"Kao i svaka druga utakmica, an kraju je to košarka. Probaćemo da se takmičimo, kao što sam rekao, kao grupa ćemo pokušati da završimo meč bolje. Veoma su talentovani."

Profimedia
Prija mu saradnja sa Tajrikom Džounsom.
"To je nešto novo za mene, bio sam ovde sedam dana, imao sam četiri treninga, i ofanzivno i defanzivno. Tajrik je neko ko nam mnogo pomaže, njegov uticaj i na napad i odbranu je veliki. Moramo da samo na terenu da znamo tačno uloge, ko je četvorka, ko petica, defanzivno je jedna od najboljih petorki. Najvažnije je ipak da znamo da završimo utakmicu, treba nam još malo da se sve poklopi, ipak je pred nama duga sezona."
Otkrio je i Fernando kako je to raditi sa Željkom Obradovićem.
"Kul je, on je stariji, ima drugačije stvari i na njegov način, ali poštujemo to. Razumem njegove poruke timu i zna tačno šta traži. On je u ovom sportu mnogo pre nego što smo mnogi od nas i rodili. Treba sve ono što radimo na treninzima da prenesemo i na teren", zaključio je Bruno Fernando.
Pred domaće medije stao je i Isak Bonga, koji veruje da će utakmica protiv Olimpijakosa biti prilično izazovna.
"Biće teška utakmica, nikada nije lako igrati na njihovom terenu, moramo da se vratimo na pravi put i da igramo onako kako smo ranije."
Upitan je i šta Partizan treba da prmeni kako bi zaigrao bolje.
"Samo ono da se držimo plana, imali smo solidne utakmice u tri od četiri četvrtine. Sa nama su Bruno i Kalates sada, pa što više budu igrali sa nama, to će biti lakše da se uklope", dodao je Bonga.
Postoji trenutak koji mnogi iskusni sportski novinari prepoznaju na prvu. Sednete uz nekoga od pedeset ili više godina, gledate utakmicu na kablovskoj televiziji, i negde između prvog i drugog poluvremena na ekranu se pojavi grafikon.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
FIFA je pre nego što su ulaznice ove godine puštene u prodaju dobila 500 miliona zahteva za karte, u poređenju sa manje od 50 miliona za Svetska prvenstva 2018. i 2022. godine.
14.04.2026 19: 34
Interesantnu priču doneo je danas bivši sportski direktor Olimpije iz Milana, Đanmarija Vakirka, koji je otkrio da su na pomolu bili transferi dva veoma važna igrača Olimpijakosa, Nikole Milutinova i Tajlera Dorsija, u italijanski klub.
13.04.2026 15: 21
Njegov eventualni odlazak ostavio bi veliku "rupu" u rosteru Partizana, posebno imajući u vidu da je postao jedan od ključnih igrača u sistemu crno-belih i jedan od najpouzdanijih defanzivaca u timu.
10.04.2026 10: 55
Madriđani su iz poslednjeg duplog kola izašli sa polovičnim učinkom poraz u Grčkoj i pobeda u Istanbulu. Ipak, rezultat je ostao u senci utiska da atmosfera na utakmicama više nije na nivou koji je godinama bio zaštitni znak evropske košarke.
07.04.2026 14: 34
Košarkaši Partizana doputovali su danas u Istanbul, kako bi se u sredu od 19.30 časova (Arena 1 Premium) odigrali utakmicu 36. kola Evrolige protiv Efesa.
pre 15 sati 20: 50
Nakon ispadanja Panatinaikosa od Valensije u četvrtfinalu Evrolige, mnogi ljubitelji košarke su komentarisali izjave trenera zelenih, Ergina Atamana, sa poluvremena utakmice, kada je javno kritikovao Ti Džeja Šortsa za njegovu igru.
pre 18 sati 18: 43
Navodno, već su povučeni prvi konkretni potezi...
pre 18 sati 18: 01
Iako je osvajanjem Kupa kralja donekle ublažio utisak posle turbulentne sezone, Paolo Galbijati je sve bliži rastanku sa Baskonijom.
pre 19 sati 17: 06
“Još nisam doneo odluku", rekao je Armoni Bruks...
Ostavite komentar