pre 10 minuta 19: 30
(UŽIVO) ŠVA-KAN, BIH-KAT: Trenutak odluke u grupi B! Ko već sada može da pakuje kofere?
Preostalo je 90 minuta nade i strepnje.
Košarkaši Partizana večeras od 19.00 časova igraju poslednje gostovanje sezone. Pred njima je Žalgiris, koji im stoji na putu do potencijalnog plasmana u plej-in. Klub iz Humske u 33. kolu ostvaruje svoj evroligaški debi na TV Arena sport, a prenos ove utakmice moći ćete da pratite na kanalu Arena 1 Premium, uz studio koji počinje sat vremena ranije.
Crno-beli idu na sve ili ništa u Kaunasu. Potrebne su im pobede na poslednje dve utakmice ukoliko žele da uopšte razmišljaju o plasmanu u dalji krug takmičenja. I to da ostvare, sudbina je van njihovih ruku jer će morati da se nadaju da neko od konkurenata istovremeno kiksne. Postoji nekoliko situacija kroz koje "večiti" mogu proći u zadnja dva kola, a više o kalkulacijama za prolaz dalje možete pročitati ovde.
Partizan je več jednom slavio protiv Litvanaca ove sezone. U 13. rundi Evrolige "parni valjak" je slavio u Beogradskoj areni rezultatom 84:78. Na tom meču najefikasniji igrač bio je Loni Voker, koji je u međuvremenu napustio Kaunas i otišao nazad u NBA. Samim tim, u poređenju sa prethodnom utakmicom večerašnji domaćin će biti dosta oslabljen. Žalgiris u ovaj meč ulazi sa tri poraza zaredom u ovom takmičenju. Ispali su iz konkurencije za plej-in, a trenutno su 13. na tabeli sa skorom 14-18.
Klub iz Humske čeka gostovanje u rasprodatoj dvorani, što znači i veliku podršku domaćeg tima. Utakmica neće nimalo biti laka, a trener Željko Obradović ostaje opušten pred ovako bitan susret, znajući da nije sve u njihovim rukama.
"Odigrali su mnogo dobrih utakmica. Neke završnice su izgubili. Veoma cenim kolegu Trinkijerija, odlično vodi ekipu. Malo im je falilo da budu u borbi za Top 10 ili Top 8. Mi treba da igramo kao u većem delu susreta protiv Bajerna, ali je poslednja četvrtina bila veoma loša", rekao je trener Partizana i dodao:
"Nema opterećenja, jer znamo da ne zavisimo od nas. Moramo da budemo pošteni prema sebi i ljudima koji nas bodre cele godine i da probamo da odigramo maksimalno i damo sve od sebe da ih dobijemo."
Sem ova dva tima istovremeno će se prenositi duel Monaka i Panatinaikosa (Arena 2 Premium), nakon čega sledi duel Makabija i Bajerna (Arena 3 Premium). Utakmica koju će navijači Partizana posle svog meča pomno pratiti biće okršaj Real Madrida i Pariza (Arena 1 Premium) koji počinje od 21.00.
Evroliga, 33. kolo
SREDA
Fenerbahče - Barselona 75:83
ČETVRTAK
Žalgiris - Partizan 19.00 (A1P)
Monako - Panatinaikos 19.00 (A2P)
Makabi Tel Aviv - Bajern 20.30 (A3P)
Real Madrid - Pariz 21.00 (A1P)
PETAK
Alba - Olimpijakos 20.00 (A3P)
Crvena zvezda - Efes 20.00 (A1P)
Baskonija - Asvel 20.30 (AS2)
Virtus - Milano 20.30 (A2P)
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
09.04.2026 19: 59
Crno-beli se opraštaju od svog najtrofejnijeg trenera.
pre 22 sata 21: 09
Evropska klupska košarka se menja iz korena i aktuelna ponuda bi morala biti prihvaćena.
22.06.2026 16: 41
Desilo se ono što su mediji najavljivali...
22.06.2026 14: 06
Srpski mediji su već demantovali neke glasine...
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 16h
YouTube
pre 17h
pre 2 sata 17: 32
Američki bek, koji je prošle godine stigao u Pariz, veoma brzo se nametnuo kao jedan od ključnih igrača francuskog tima.
pre 4 sata 15: 25
Nije zadovoljan odlukom...
pre 21 sat 22: 18
Navaro i Zvezda ruku pod ruku koračaju ka uspesima.
pre 21 sat 22: 13
Jonas Valančijunas bi ovog leta trebalo da se vrati u evropsku košarku.
Ostavite komentar