pre 11 minuta 15: 03
Jago se vratio u Crvenu zvezdu, već je stigao u Beograd
Brazilac će posle obavljenih lekarskih pregleda odmah da se priključi timu
Košarkaški klub Real Madrid zatražio je pojačane mere bezbednosti od Partizana uoči dolaska u Beograd na treći meč plej-ofa Evrolige, koji je na programu u utorak od 20.30 časova u "Štark areni".
Prema pisanju brojnih svetskih medija, predstavnici španske ekipe su, posle incidenata na drugom meču serije u Madridu, postavili određene uslove i zatražili posebne mere bezbednosti kako bi izbegli eventualne neprijatnosti u glavnom gradu Srbije, iako su crno-beli od svojih navijača zatražili da se ponašaju fer i korektno.
Ekspedicija Madriđana u Beograd kreće danas posle poslepodnevnog treninga i planirano je da na aerodrom "Nikola Tesla" sleti u večernjim satima.
"Real je tražio da autobus sa aerodromskog parkinga odveze celokupnu delegaciju madridskog kluba do hotela, da bi se izbegao bilo kakav kontakt sa medijima i navijačima. Real zahteva i pojačanu policijsku pratnju u Beogradu, odnosno od aerodroma do hotela i od hotela do Arene i nazad, kako za treninge tako i za sam meč. Madriđani traže i pojačano obezbeđenje oko hotela tokom boravka u Beogradu, kao i oko klupa sa igračima i stručnim štabom za vreme utakmice", navode mediji svoja saznanja.
Košarkaši Partizana vode 2:0 u plej-of seriji Evrolige i nedostaje im još samo jedna pobeda da se plasiraju na Fajnal for koji se od 19. do 21. maja održava u Kaunasu.
Crno-beli će na tom meču biti lišeni usluga Kevina Pantera koji je zbog tuče u Madridu kažnjen sa dve utakmice suspenzije, kao i Matijasa Lesora koji je kažnjen sa jednim susretom odsustva, dok je neizvesno koliko će trener Željko Obradović moći da računa na Dantea Egzuma koji je u toj gužvi doživeo povredu prsta na nozi, nakon džudo zahvata geršona Jabuselija, koji je zbog toga dobio pet utakmica kazne.
Disciplinska komisja Evrolige je još kaznila ia Gabrijela Deka iz Real Madrid a sa jendom utakmicom suspenzije, a određena je i novčana globa od 50.000 evra za oba kluba.
Uloga sudija u sportu prolazi kroz najveću transformaciju u modernoj istoriji. Napredak veštačke inteligencije i praćenja podataka već nameću pitanje hoće li tehnologija, i kada, potpuno istisnuti "deljenje pravde" s terena?
Kad je Red Bull početkom septembra objavio da je njihov avanturistički sportista Peter Salzmann izveo najduži wingsuit let u istoriji, ta vest je odjeknula u medijima širom sveta. Za mnoge, to je bio još jedan spektakularni trik u nizu, ali za Red Bull to je još jedan dokaz kako ekstremni sportovi funkcionišu kao globalna reklama koja nikada ne prestaje.
Manchester United, pali gigant Premier lige, muči se da prati veće rivale nakon što su prihodi stagnirali, a gubici nastavili rasti. U vlasništvu porodice Glazer i britanskog milijardera Jima Ratcliffea, klub je objavio prihode od 666,5 miliona funti (910 miliona dolara) za fiskalnu godinu koja je završila u junu 2025, uz gubitak od 33 miliona funti.
Kad se zagrebački Sofascore pojavio na CBS Sports Golazo Networku s emisijom Numbers Don’t Lie powered by Sofascore, bio je to trenutak koji je najavio više od puke TV saradnje. Bio je to ulazak u srce američkog sportskog tržišta, kroz najbrže rastući sport na svetu i najbrže rastuću medijsku platformu u SAD.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
10.04.2025 22: 39
Srpska ekipa ostala bez pobede protiv Reala u poslednjem kolu ligaškog dela sezone.
09.04.2025 19: 30
Iako su košarkaši Partizana izgubili sve šanse da se nađu u plej-inu Evrolige, ostaje još da se odigra ta teška utakmica sa Real Madridom u Beogradu. Duel je zakazan za četvrtak od 20.30 časova (Arena 1 Premium).
09.04.2025 09: 00
Francuski centar se osvrnuo na period u Partizanu...
10.10.2024 22: 41
Srpski tim neslavno završio mini turneju u Španiji.
pre 6 sati 08: 50
Pobeda jeste bila na vidiku, ali je veliki broj grešaka zakrčio put kluba sa Malog Kalemegdana ka 1-0 startu Evrolige.
pre 6 sati 08: 25
Vlade Đurović analizirao poraz Crvene zvezde, detaljno. Otkrio je gde "škripi" i ko je podbacio protiv Milana.
pre 7 sati 08: 00
Sezona tek počela, a crveno-beli ostali već bez dva plejmejkera. Da li je Brazilac rešenje?
pre 15 sati 23: 39
Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da ostvare trijumf na otvaranju 26. izdanja Evrolige.
Ostavite komentar