pre 5 sati 23: 52
(ANKETA) Možda su se kockice složile: Vreme je da Nemanja Matić ispuni dečački san i ponese crveno-beli dres?
Nikada nije kasno za takvog profesionalca.
TV Arena sport/ Screenshot
Vlade Đurović je u studiju Arene pred večiti derbi koji nas očekuje u okviru 35. kola Evrolige poručio da je ulog ogroman, posebno za Crvenu zvezdu, koja je nominalni domaćin.
"Ovaj večiti derbi je utakmica sezone za Zvezdu. Zvezda ako ovo izgubi može da ispadne i iz plej-ina, a ukoliko pobedi može biti i u plej-ofu. Kada kažem plej-of ne mislim top 6, mislim na sedmo ili osmo mesto."
Iskusni stručnjak i naš redovni stručni konsultant istakao je i šta vidi kao glavnu prednost Partizana, ali i adute crveno-belih pred okršaj koji može mnogo da odluči u borbi za nastavak evroligaške sezone.
"Prednost Partizana je što su rasterećeni, nemaju šta da izgube, imaju odličan momentum, dok Zvezdi ovaj meč nosi veliki ulog, a prednost Zvezde je domaći teren i velika podrška navijača. Po meni su šanse 50-50, očekujem fer utakmicu i jedan spektakl, a ko će pobediti videćemo večeras." izjavio je Đurović.
Večiti evroligaški derbi između Crvene zvezde i Partizana igra se od 20:00, a pored tekstualnog prenosa na našem live-blogu utakmicu možete gledati u direktom prenosu na kanalu TV Arena Premium 1.
Postoji trenutak koji mnogi iskusni sportski novinari prepoznaju na prvu. Sednete uz nekoga od pedeset ili više godina, gledate utakmicu na kablovskoj televiziji, i negde između prvog i drugog poluvremena na ekranu se pojavi grafikon.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
FIFA je pre nego što su ulaznice ove godine puštene u prodaju dobila 500 miliona zahteva za karte, u poređenju sa manje od 50 miliona za Svetska prvenstva 2018. i 2022. godine.
17.04.2026 15: 23
Možda ćemo novi košarkaški spektakl gledati u nekom drugom terminu?
16.04.2026 09: 17
Košarkaš Zvezde igra možda i najvažniju evroligašku utakmicu u karijeri.
15.04.2026 10: 31
Da li ovaj potez Amerikanca sve menja iz korena?
14.04.2026 18: 14
Pitanje koje je mesecima postavljano, sada je dobilo odgovor.
YouTube
pre 5h
YouTube
pre 5h
YouTube
pre 5h
16.05.2026 19: 10
Košarkaš Valensije Žan Montero proglašen je za najkorisnijeg igrača plej-ofa Evrolige, priznanje koje se odnosi isključivo na četvrtfinalne serije, dok će MVP fajnal-fora biti posebno nagrađen po završetku završnog turnira.
16.05.2026 13: 30
Sama završnica ovog takmičenja igra se od 22. do 24. maja u Atini.
16.05.2026 13: 05
Turski trener rekao je da poslednju reč treba da vasnik kluba Dimitrisu Janakopulosu.
15.05.2026 20: 50
Nakon ispadanja Panatinaikosa od Valensije u četvrtfinalu Evrolige, mnogi ljubitelji košarke su komentarisali izjave trenera zelenih, Ergina Atamana, sa poluvremena utakmice, kada je javno kritikovao Ti Džeja Šortsa za njegovu igru.
Ostavite komentar