pre 12 minuta 17: 30
U Spartaku veoma ljuti na ljude "u crnom": Sistemski niz sudijskih grešaka, na našu štetu
Superlgaški davljenik iz Subotice tvrdi da je kontinuirana žrtva loših odluka arbitara.
AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia
Put Crvene zvezde ka plej-ofu Evrolige je odavno počeo, a sada se približava njegova kulminacija. Sudbina još uvek nije poznata, a mnogo pitanja dobiće svoje odgovore nakon duplog kola koje srpski tim igra na strani - u Španiji.
Prvi protivnik na ovoj kratkoj pustolovini je Baskonija, sa kojim će se klub sa Malog Kalemegdana suočiti večeras od 20.30 časova (Arena 1 premium) u okviru 33. kola elitnog kontinentalnog takmičenja.
Crveno-beli pred sobom imaju tim koji vrlo dobro poznaju, najviše zbog toga što je u njenim redovima dva ključna igrača iz uspešnih dana kluba. Čima Moneke se po prvi put od selidbe u Beograd vraća parketu na kom je igrao dve sezone, a tu je i Kodi Miler-Mekintajer čije su sjajne partije u dresu Baskijskog kluba privukle pažnju srpskog tima.
Kada je Evroliga u pitanju, Baskonija ne zna za ukus trijumfa od 30. januara kada su pred svojim navijačima savladali Žalgiris 102:91. Od tada su zaređali sedam poraza uzastopce, te bi bilo greota da se baš na grbači srpskog tima slomi taj negativan niz.
Prethodna utakmica donela je ubedljiv trijumf Zvezde rezultatom 90:72. Bila je to šesta runda prvenstva na kojoj je Miler-Mekintajer blistao sa 20 postignutih poena. Ipak, i tada je glavna pretnja bio isti igrač koji će zasigurno smetati Zvezdi - Timoti Luvau-Kabaro.
Francuski košarkaš je zasigurno prvi igrač Baskonije, a i jedan od najboljih u ligi, ove sezone. Četvrti je na listi strelaca sa prosekom od 18.1 postignutih poena po utakmici, što ne bi trebalo da se promeni ni na večerašnjem susretu.
Ali, Zvezda je tim koji i te kako ume da igra dobru odbranu, zbog čega i postoji šansa da kada je najbitnije - oni njega mogu da zaključaju.
Na poslednjih nekoliko utakmica Zvzedi fali jedan igrač koji će konstantno da preuzme kontrolu nad igrom i postiže najbitnije poene. Međutim, to možda i nije toliko potrebno. Jedan igrač koji je takav ne postoji, ali zato se može reći da pred svaki izazov "na crtu" izađe neko drugi. Protiv Partizana je to bio Džoel Bolomboj, u pobedi nad Fenerom se istakao Čima Moneke, protiv Efesa Džered Batler...
Nezahvalna stvar po crveno-bele je činjenica da su svi ostali rivali sa kojima su delili identičan učniak uspešno obavili svoje zadatke. To znači da se samo oni čekaju, te da mesta za kiks nema. Trenutna situacija nalaže da je Zvezda 10. na tabeli, i to se jedino može promeniti slavljem nad drugom najlošijom ekipom takmičenja.
Veoma je bitno da na kraju utakmice pobeda ode na stranu Zvezde. Na koji način je to ostvareno biva apsolutno nebitna stvar. Ubrzo nakon toga sledi duel sa Barselonom, koji će verovatno biti i presudan pred ulazak u poslednje četiri utakmice sezone. Ako se na taj megdan dođe ogorčenih osećanja zbog poraza od pretposlednje ekipe na tabeli - teško se može ostvariti dovoljno dobra atmosfera za ponavljanje gigantskog uspeha ostvarenog prošle sezone u "Blaugrani".
Evroliga (33. kolo)
utorak
Makabi Tel Aviv
94:89
(25:20, 32:23, 15:23, 22:23)
Fenerbahče
Sorkin 19'
De Kolo 26'
Žalgiris
78:71
(18:18, 16:20, 29:19. 15:14)
Bajern
Tubelis 21'
Da Silva 12'
Monako
90:85
(13:25, 32:23, 18:25, 27:12)
Olimpija Milano
Dialo 17'
Šilds 18'
Dubai
104:107
(26:25, 24:22, 25:34, 29:26)
Panatinaikos
Musa 31'
Osman 23'
Valensija
85:84
(25:23, 17:27, 25:19, 18:15)
Olimpijakos
Badio 15'
Vezenkov 17'
Barselona
78:71
(19:15, 23:15, 15:24, 21:17)
Anadolu Efes
Klajburn 21'
Osmani 18'
Partizan
79:78
(14:24, 22:8, 23:25, 20:21)
Asvel
Osetkovski 16'
Ertel 19'
Real Madrid
92:82
(24:19, 21:16, 26:25, 21:23)
Hapoel Tel Aviv
Hezonja 15'
Džouns 15'
utorak
Evropski klubovi i reprezentacije suočavaju se sa finansijskom nestabilnošću, oslanjanjem na jednog sponzora i skupom infrastrukturom.
Vrednost NBA klubova snažno je porasla u poslednjih desetak godina, a prosečna vrednost franšize danas prelazi pet milijardi dolara.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
23.10.2025 23: 22
Trener Crvene zvezde kritikuje i hvali igru protiv Baskonije.
22.10.2025 14: 31
Crvena zvezda dočekuje Baskoniju u Beogradu u sredu od 21.00 sat (Arena 1 Premium).
20.10.2025 15: 09
Crveno-beli su pozvali navijače da pruže podršku igračima na meču protiv Baskonije. Fudbaleri Crvene zvezde će u četvrtak od 18.45 časova gostovati ekipi Brage u trećem kolu Lige Evrope.
pre 3 sata 14: 21
Vreme ja da se prikažu u najboljem svetlu sada kada je to neophodno.
pre 2 sata 14: 49
Kako sada stvari stoje, biće rekonstrukcija igračkog kadra, sada ostaje da se vidi koliko je to sve realno.
pre 3 sata 14: 21
Vreme ja da se prikažu u najboljem svetlu sada kada je to neophodno.
pre 7 sati 10: 10
Da se poslužimo anegdotama nikada prevaziđenog Žozea Murinja...
pre 8 sati 08: 44
Uprkos spekulacijama o njegovoj budućnosti koje su se pojavile u javnosti, Džons je jasno poručio da se oseća dobro u Beogradu i da je fokusiran na tim i rezultate, uz napomenu da pojedine objave sa strane ne treba shvatati ozbiljno.
Ostavite komentar