pre 8 sati 23: 02
(VIDEO) Uroš Medić: Donald Tramp jedan je od nas, da je došao na UFC Beograd, dobio bi veće ovacije nego bilo gde u Americi
"Svi ga u Srbiji doživljavamo kao jednog od nas."
Trener Makabija, Oded Kataš, izneo je utiske pred duel sa Crvenom zvezdom u okviru 27. kola Evrolige, koji se igra u petak od 20 časova (Tv Arena Premium 1).
Tim iz Tel Aviva je odradio trening u glavnom gradu Izraela, posle čega su doputovali u Beograd, gde ih očekuje teška utakmica sa crveno-belima.
"Drago nam je što smo pobedili Partizan, ali nismo odigrali na nivou naših mogućnosti. Možemo mnogo bolje, posebno u odbrani i u intenzitetu igre. To je naročito važno pred zahtevne gostujuće mečeve u Evroligi. Bolomboj je ključan za Zvezdu, ali nije jedini. Imaju visinu, u proseku hvataju 15 skokova u napadu po meču u poslednje vreme, uz puno intenziteta i rotacija. Biće to veoma težak gostujući meč i veliki test za nas", poručio je izraelski stručnjak.
Kataš se osvrnuo i na kadrovsku situaciju u timu. Ti-Džej Lif se povredio u duelu protiv Partizana i odsustvovaće nekoliko sedmica, dok je Loni Voker i dalje van stroja.
"Znamo koliko nam je Ti-Džej Lif važan, ovo je definitivno težak udarac. Moraćemo da nadoknadimo njegov izostanak, kao što smo to činili i ranije. Džon Divartolomeo i Zak Henkins odradili su treninge bez kontakta, sa određenim intenzitetom, dok je Loni Voker malo iza. Nadamo se da ćemo ga uskoro videti u igri", zaključio je Oded Kataš.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
20.07.2026 14: 06
Aktivno rade izraelski timovi na evroligaškom tržištu u pokušaju da privole igrače u svoje ekipe.
21.05.2026 11: 53
Neće se dugo zadržati u srpskoj prestonici.
22.04.2026 20: 07
Makabi iz Tel Aviva već polako počinje sa sklapanjem rostera za narednu sezonu.
14.04.2026 20: 37
Sve više se spekuliše o budućnosti igrača crveno-belih...
pre 13 sati 18: 15
Hapoel iz Tel Aviva nastavlja da sklapa tim za napad na titulu Evrolige.
pre 13 sati 17: 41
U pitanju je Lester Kinjones, koji je veoma blizu da karijeru nastavi u Evropi.
pre 15 sati 16: 06
Novi igrač crno-belih se obratio "grobarima".
pre 18 sati 12: 27
Žalgiris privodi kraju dolazak Kaodiričija Akobundu-Ehiogua, atletskog fenomena sa prijavljenim odrazom od 122 centimetara.
Ostavite komentar