pre 1 minut 12: 03
Košarkaš Panatinaikosa ima poruku za Zvezdu: Čuvajte vaše najbolje igrače, žele ih najveći
Nikos Rogavopulos ima izuzetno dobro mišljenje o igračima crveno-belih, i nema dileme da će biti interesantni na tržištu ovog leta.
Pokazao se Džordan Nvora kao veliko pojačanje u ofanzivnom arsenalu Crvene zvezde. I iako u Efesu nije pokazao svoj pun potencijal, klub sa Malog Kalemegdana je verovao u nigerijskog reprezentativca, a ovaj je i te kako za to vratio ekipi na parketu.
Sam Nvora je istakao kako je Janis Sferopulos bio veliki deo razloga zbog kojeg je potpisao za Beograđane.
"Mislim da je to velika stvar za mene. Nisam imao veliku ulogu u Efesu, nije bilo kako sam očekivao, nešto se promenilo kada je došao novi trener. Novi generalni menadžer je isto došao usred sezone, takav je život profesionalnog košarkaša. Mislim da je veliki razlog zašto sam potpisao za Crvenu zvezdu Janis Sferopulos i tim koji je tada pravio, njegovi planovi koji su tada bili za mene i tim su nešto što se poklapalo sa mojim ciljevima, sve što hoću i ja individualno i timski", započeo je Nvora u "Triple threat" podkastu i dodao:
"Znao sam da Čima dolazi, pričao sam sa Semijem Odželejem malo, igrao sam sa njim u Milvokiju, znao sam da Ebuka dolazi. Živeli smo u istoj zgradi u Istanbulu jer je on igrao za Galatasaraj. Znao sam da se pravi dobar tim, znao sam za Kodija i neke momke kao što je Kalinić, da su već tu. Bilo je teško odbiti takvu priliku, znao sam da tim koji se pravi može da napravi nešto posebno i evo nas sada tu".
Nvora ima jednogodišnji ugovor sa Zvezdom, a da li će ostati u Srbiji i naredne sezone, još se ne zna...
"Mislim da je prioritet sada da idem utakmicu po utakmicu. Prošle godine zato nisam uradio dobar posao jer su mi razne stvari ušle u glavu, sada ne razmišljam do leta, cilj mi je samo da idem utakmicu po utakmicu i da odemo u plej-of. Rešiće se na leto sve samo od sebe, samo da mi napravimo veliki uspeh i da uradimo šta treba, ja ne samo za sebe, već i za moje saigrače. Biće dobro sigurno".
Opšte je poznato da Zvezda u svom sastavu ima još dva Nigerijca, pored Nvore (Čima Moneke i Ebuka Izundu).
"Biće veoma važno, ovi momci, Čima i ostali, uvek vole da se šale sa mnom jer sam polu-Nigerijac. Ali igram za nigerijsku reprezentaciju, igrao sam tamo, mnogo mi znači da igram sa njima, važno je za mene. Nema timova koji imaju ovoliko Nigerijaca, svi imamo velike uloge u dobrom timu, to je važno. Nešto što će biti jako bitno i u budućnosti".
Takođe, naglasio je da voli život u Beogradu.
"Osećam da je život u Beogradu napredak u odnosu na prošlu godinu. Ovde je moja verenica, moj pas, lako je izaći napolje, ljudi su veoma prijateljski nastrojeni. Kul sam sa svima. Imam moju nigerijsku, američku i srpsku braću, svi su kul. Lako mi je. Još lakše mi je što pobeđujemo i navijači nas vole. GOAT u Srbiji je Čima koji vodi ceo taj šou", rekao je između ostalog Nvora.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
03.02.2026 22: 58
Košarkaši Crvene zvezde su velikim preokretom u poslednjoj deonici večeras savladali Hapoel rezultatom 87:75 u meču 26. kola Evrolige.
03.02.2026 22: 25
Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su izuzetno važnu pobedu u Evroligi. Crveno-beli su pobedili Hapoel sa 87:75 u 26. kolu Evrolige.
20.01.2026 23: 24
Krilni centar Crvene zvezde sabrao utiske posle nove evroligaške pobede.
20.01.2026 22: 46
Jedan od junaka Crvene zvezde govorio za Arenu sport posle velike pobede u Monaku.
YouTube
pre 12h
YouTube
pre 12h
pre 2 minuta 12: 03
Nikos Rogavopulos ima izuzetno dobro mišljenje o igračima crveno-belih, i nema dileme da će biti interesantni na tržištu ovog leta.
pre 3 sata 08: 25
Trener Reala smatra da se njegova ekipa borila, ali da su na kraju utakmice povređeni.
pre 4 sata 08: 03
Ko[arkaš Zvezde nije krio nezadovoljstvo posle poraza u Atini u 32. kolu Evrolige.
Ostavite komentar