pre 16 minuta 10: 20
Borba za osminu finala Lige šampiona: Inter u Norveškoj, Stanković izaziva madridski Atletiko
Na redu je drugi dan plej-of runde elitnog kontinentalnog takmičenja u fudbalu.
Povrede su sastavni deo sporta, naročito vrhunskog, ali neke zahtevaju baš dugo odsustvo i težak oporavak, što onda zaustavi karijeru, a košarkaš Crvene zvezde, Džoel Bolomboj, najbolje je to osetio na svojoj koži.
Bezmalo godinu dana mu je trebalo da se izbori sa posledicama povrede stopala i operacije tog dela noge, da bi protiv Zadra, u poslednjem kolu AdmiralBet ABA lige ponovo kročio na parket i nastavio da juri s loptom u rukama.
"Zaista je dobar osećaj vratiti se posle 10 i više meseci. Bilo je, nekako... Normalno. Već nedeljama treniram sa timom i osetio sam se komforno. Stopalo je u redu, psihički sam sasvim OK... Mnogo je bilo izazova, zaista, oporavak nije tekao najbolje. Imao sam operaciju, pa nisam mogao uopšte da hodam dva meseca. Prvo je fokus bio na opsegu pokreta, onda artritis, jer nisam mogao da hodam na stopalima, pa smo to rešavali.
Morao sam da učim da hodam ispočetka. Mislim da mi je trebalo šest ili sedam meseci da naučim da hodam opet. Mogu o ovome koliko hoćete, bilo je dosta izazova. Ali mnogi su pomagali, supruga, porodica, saigrači, hirurg, kondicioni, ostali treneri. Nije to jedna osoba, ceo tim ljudi", prepričao je medijima poslednjih deset meseci svog života sjajni centar kluba sa Malog Kalemegdana.
Protiv Zadra recimo nije bilo njegovih poena, što je logično kada se sve okolnosti uzmu u obzir. Ne samo subjektivne.
"Što se tiče defanzive, osećao sam se potpuno normalno. Što se tiče ofanzive... Imamo sada mnogo momaka koji su agresivni, koji mogu da pogode. Tako da imam mnogo toga da naučim. Da pohvatam neke stvari, spejsing recimo, tajming ofanzivnih akcija... Jedno je kad gledaš sa strane, ali nije isto kao kada si na parketu".
Bolomboju se sviđa nova postava crveno-belih, znatno izmenjena u odnosu na vreme pre njegovog odlaska u "aut"..
"Ofanzivno smo veoma talentovani, samo mislim treba malo da pojačamo u defanzivi. I baš tu bih ja mogao da doprinesem. Posebno u pik’n’rol rotacijama. Svi ćemo morati da pomognemo, svi mi centri, sezona je dugo, moramo da se prilagođavamo, ali mislim da u odbrani mogu zaista da napravim razliku", rekao je Bolomboj u susret duelu Evrolige, sa Monakom, ovog utorka u Kneževini (18.45, TV Arena 1 Premium).
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
25.01.2026 16: 57
Trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović izjavio je danas u Beogradu da će crveno-beli ući maksimalno oprezno na utakmici sa Bečom, ali je dodao da je važno da beogradski klub nastavi sa dobrim igrama.
25.01.2026 10: 00
U prvom delu velikog intervjua, koji vam predstavljamo danas, možete pročitati o tome šta se iz vizure proslavljenog stratega promenilo od poslednjeg puta kada je predvodio minhenski klub, beograskim "večitim" rivalima, kao i o nekim krucijalnim problemima sa kojima se suočava evropska košarka u datom trenutku.
15.01.2026 11: 05
Dugo odsutni centar otputovao na meč sa italijanskim predstavnikom.
05.01.2026 19: 17
Košarkaši Crvene zvezde odradili su trening pred meč sutrašnji meč sa Valensijom u "Areni Beograd" (20.00, TV Arena Sport), a navijači mogu biti zadovoljni onime što su prvotimci prikazali.
pre 16 sati 17: 54
Partizan je dobio važan podstrek u završnici sezone, ali i neočekivani problem koji mora hitno da rešava. Trener crno-belih Đoan Penjaroja je u razgovoru za "Mozzart sport" potvrdio da se Karlik Džons oporavio i da će uskoro ponovo na parket, dok je istovremeno otkrio da klub mora na tržište posle suspenzije Dilana Osetkovskog.
pre 23 sata 11: 06
Najbolji košarkaš kluba iz Kneževine moraće iz svog džepa da izdvoji 50.000 zbog komentara na društvenim mrežama.
17.02.2026 08: 19
Iako se klub iz Atine nalazi u krizi, prvi čovek "zelenih" dao je podršku treneru i igračima.
16.02.2026 20: 31
Poslednji put kada je Džabari Parker zaigrao za Partizan, bilo je u Barseloni 09. januara i od tada, Đoan Penjaroja nije uvodio američkog košarkaša.
Ostavite komentar