pre 1 minut 21: 05
(UŽIVO, VIDEO) Zemun-Crvena zvezda (0:0): Iznenađujući potez Rijere, šampion bez napadača protiv Gornjovarošana u drugom poluvremenu
Vremena za tugu nema...
Košarkaši Crvene zvezde dočekuje Olimpijakos u jednom od derbija kola Evrolige, uz identičan skor ekipa – 8:4.
Crveno-beli u meč ulaze posle poraza od Valencije (76:73), drugog uzastopnog neuspeha na gostovanjima, ali posle ubedljive pobede nad ekipom iz Beča u ABA ligi.
Zvezdu i dalje muče povrede iz tima su van Rivero, Karter, Kenan, Bolomboj, dok je Ebuka Izundu pod znakom pitanja.
Dejan Davidovac takođe neće igrati zbog problema sa primicačem.
Trener Saša Obradović ističe da ekipa oseća posledice napornog ritma i putovanja:
"Utiče na pripremu utakmice, ali moramo da se priviknemo. Što se tiče meča sa Olimpijakosom imam iskustva, igrao sam protiv njih i u regularnom delu i u plej-ofu. Nema previše iznenađenja, malo su promenili ekipu, ali fokus je na organizovanoj igri, umrtvljuju protivnika svojim kretnjama i tako kontrolišu tempo igre. Jesmo došli umorni sa puta, ali smo iskoristili vreme za pripremu", poručio je Obradović.
Zvezda tradicionalno igra mnogo agresivnije i efikasnije u Beogradu, što Obradović vidi kao ključ:
"Kod kuće smo druga ekipa, publika nas diže. To nam je najveći adut."
Olimpijakos u Beograd stiže u dobroj formi osam pobeda u poslednjih devet mečeva ali uz ozbiljne izostanke. Atinjani će biti bez Evansa i Mekisika dok su Furnije, Volkap i Nilikina imali povrede tokom sezone, ali su sada spremni. Najbolja forma je na strani Tajlera Dorsija, koji poslednjih nedelja briljira.
Nedavno je protiv Žalgirisa recimo ubacio 30 poena, dok je Milanu ubacio 25 poena. Grci su ove sezone najbolja odbrana Evrolige, a napad im je peti najefikasniji. Dobri su u skoku i realizaciji za dva poena, ali šut za tri ostaje problem.
Meč koji može da utiče na vrh Evrolige igra se u danas od 19.30 časova (Arena 1 Premium).
"Umorni jesmo, ali motivisani još više. Veliki protivnik dolazi, pokušaćemo da odgovorimo pravom energijom", zaključio je Obradović.
Evroliga, 13. kolo
UTORAK
Dubai - Pariz 90:89
Fenerbahče - Bolonja 66:64
Hapoel TA - Real Madrid74:75
Žalgiris - Baskonija 82:67
Panatinaikos - Partizan 91:69
Valensija - Bajern 90:64
SREDA
Makabi TA - Olimpija Milano 18.00 (A4P)
Crvena zvezda - Olimpijakos 19.30 (A1P)
Monako - Efes 19.30 (AS2)
Barselona - Asvel 20.30 (A4P)
U Velikoj Britaniji se vodi postupak protiv Manchester Cityja zbog kršenja pravila Premijer lige i UEFA, a nepovoljna presuda mogla bi da naruši odnose te zemlje i vlasnika kluba iz UAE.
Dušan Vlahović je sa 26 godina napustio Juventus i potpisao trogodišnji ugovor s Beşiktaşem. Mohamed Salah je nakon devet sezona u Liverpoolu otišao u Trabzonspor.
Samo nekoliko meseci pre prelaska u Lakerse, firma u vlasništvu LeBrona Jamesa uzela je kredit od gotovo 300 miliona dolara od dve životne osiguravajuće kompanije.
Romanov slučaj je zanimljiv i izvan sveta sporta. On pokazuje kako funkcioniše ekonomija pažnje, u kojoj novinari postaju preduzetnici a publika tržište. Reputacija postaje ključna poslovna prednost, a nju italijanski novinar, sada kreator sadržaja, sve više gubi.
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
30.04.2026 20: 55
On bi bio vanserijsko pojačanje.
23.04.2026 17: 23
Sve izvesnije postaje da će plejmejker Crvene zvezde, Kodi Miler-Mekintajer, završiti svoju dvogodišnju epizodu na Malom Kalemegdanu i postati igrač Olimpijakosa.
23.04.2026 16: 44
Sve je izvesnije da se mandat Kodija Milera-Mekintajera na poziciji prvog pleja Crvene zvezde bliži kraju.
22.04.2026 12: 16
Informacija koja neće obradovati pristalice crveno-belih.
YouTube
pre 23min
YouTube
pre 1h
pre 8 sati 12: 54
Sunovrat nedavnog finaliste Evrolige...
29.08.2026 12: 47
Cela situacija posebno zabrinjava vlasnika šeika Abdulaha, koji pripada jednoj od najmoćnijih poslovnih porodica u UAE.
29.08.2026 09: 14
Trener Partizana ističe da Amerikanac nije u planovima crno-belih, iako trenutno trenira u Beogradu.
28.08.2026 22: 40
Košarkaški klub Olimpijakos izrazio je sumnju u proceduru po kojoj je Mustafa Fal dobio grčki pasoš, navodi se u saopštenju kluba objavljenom u petak popodne.
Ostavite komentar