pre 33 minuta 13: 07
(VIDEO) Vlahović stigao u Istanbul, a svi gledali u njegov prtljag: Dve gajbe kriju posebnu priču
Čelnicima Bešiktaša posebno se dopao paradajz poslužen tokom obroka.
Svi smo svesni da potencijalno posmatramo jednu od najboljih evropskih sezona Crvene zvezde. Apsolutni fokus je na Evroligi, a stanje na tabeli govori da će košarkaši sa Malog Kalemegdana ponoviti uspeh star devet godina, i ponovo pronaći svoje mesto među osam najboljih timova Starog kontinenta.
Prema mnogima, najveće zasluge idu treneru Janisu Sferopulosu, koji je posle loše sezone u eliti, uspeo da očuva kostur tima, i u saradnji sa upravom oformi pojačan sastav, koji briljira ove takmičarske godine. O uspesima, Zvezdi, sukobima sa "večitim rivalom", govorio je Grk za tamošnji Sportal.
"Važno je što radim u jednom od najpoznatijih timova u Evropi, ne samo u Srbiji, ali želim da se fokusiram na činjenicu da radim u zemlji koja je veoma orijentisana na košarku, kao što je Srbija, sa velikom tradicijom u košarci, sa velikom istorijom, sa mnogo igrača na visokom nivou, tako da mi je velika čast da radim u ovoj zemlji, u ovom timu i sa svojim naporima pomognem, da uložim svoj mali deo u trud svih da izgradimo veoma konkurentan tim", istakao je Sferopulos.
Potom se dodatno dotakao činjenice da je proširenje Evrolige praktično neminovno, što znači da nas očekuje još više utakmica u već preopterećenom rasporedu košarkaša.
Starsport
"Diskutujemo o tome da će sledeće godine biti 20 timova, pa još više utakmica. Želim da kažem da verujem da ovoliko utakmica šteti proizvodu. U kom smislu… igrači su više pod stresom, igrači imaju više povreda, već imamo izliv najboljih igrača prema NBA ligi, sada imamo i izliv mladih igrača iz Evrope prema koledžima koji sada takođe mogu da ponude novac, tako da generalno košarka u Evropi treba da bude bolje organizovana, za mene je važno da Evroliga i FIBA treba da sede za istim stolom, mislim da je bilo pomaka, verujem, svi rade za bolje sutra sa gospodinom Bodirogom."
Za kraj, dotakao se i okršaja sa Partizanom, koji su mu postali pravi specijalitet, pošto je u okršajima sa Željkom Obradovićem ima i više nego pozitivan skor.
"Kada igraš utakmice takve vrste koje imaju pritisak, moram da ne stavim dodatni pritisak na sebe, moram da održim svoju smirenost i smirenost tima. Mnogo puta se dešava tokom utakmice da pokušam da smirim igrače, logično je da igrači, ne samo ovde u Zvezdi, već u svim timovima, u određenim trenucima igre, zbog tenzije, pritiska, gube koncentraciju, postoji žurba, trener mora da prepozna to i smiri kako bi se ponovo koncentrisali. Za mene je važno da trener može da usadi ovu smirenost u tim i da tim bude dovoljno smiren da uradi ono što treba da uradi", rekao je Sferopulos.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
03.04.2026 13: 59
Reakcija koja govori više od 1.000 reči.
03.04.2026 12: 30
Hrvat ispratio pobedu (svog) Partizana nad Zvezdom...
03.04.2026 08: 53
Rezultati koji će biti zlatnim slovima upisani u klupske anale i pored činjenice da željeni ciljevi nisu ostvareni.
03.04.2026 08: 07
Zasluženo slavlje.
YouTube
pre 46min
YouTube
pre 14h
YouTube
pre 15h
pre 2 sata 11: 37
Ovaj Portorikanac je u prethodnoj sezoni nosio dres Indijane.
pre 18 sati 19: 15
Aktuelni šampion Evrolige Olimpijakos nalazi se pred novim pojačanjem.
pre 19 sati 18: 31
Frenk Nilikina ima novi klub. Francuski reprezentativac napustio je Olimpijakos i karijeru će nastaviti u Parizu, koji je ozvaničio njegovo dovođenje pred novu sezonu Evrolige.
pre 20 sati 17: 32
Ronaldinjo bi mogao da postane deo nove ere Monaka!
Ostavite komentar