pre 6 minuta 04: 32
(UŽIVO) ALŽ-AUT (0:1), JOR-ARG (0:1): Fudbaler Zvezde trese mrežu - Austrijanci vode u Kanzas Sitiju
Za kraj grupne faze Svetskog prvenstva...
Dan posle poraza košarkaša Crvene zvezde od Žalgirisa ne stišava se oluja, podignuta zbog spornih sudijskih odluka na štetu srpskog kluba, pa svako malo "iskoči" neka nova oštra reakcija na ono što arbitri (ni)su uradili u dramatičnoj završnici duelu šestog kola u Kaunasu.
Sam klub sa Malog Kalemegdana izdao je još sinoć oštro saopštenje, s taksativnim nabrajanjem kršenja pravila u korist litvanskog domaćina, a danas se istim povodom oglasio i predsednik Košarkaškog saveza Srbije, Nebojša Čović.
"Suđenje je bilo skandalozno. Još uvek ne mogu da donesem konačan zaključak zašto se to događa. Razumem da sudije greše, kao i svi živi ljudi, ali ne razumem zašto postoje tendencije, što se juče zapravo videlo. Vreme će da pokaže ko to radi, zbog čega se to radi, da li iza toga stoji nekakva strategija i eventualno gde se prave takvi dogovori", oštro je započeo razgovor komentar Čović u razgovoru za Informer.
Na pitanje kako može da se spreči da se ubuduće takve stvari dešavaju Zvezdi i Partizanu, prvi čovek KSS je odgovorio na sledeći način.
"Koliko znam, naši klubovi se već obraćaju oko toga i to jeste pristup. U svakom slučaju, nije pristup da se otvaraju nekakve linije sukoba i svađe sa Evroligom. Pogotovo što su ciljevi naših klubova da postanu stalni suvlasnici tog takmičenja, a mislim da to Beograd zaslužuje, kao i oba naša kluba. Treba biti vrlo mudar u svemu tome i imati pravu meru".
Prema njegovim rečima, on sam još uvek nema predlog kako rešiti evidentan problem sa sudijama u Evroligi.
"Za sada nemam predlog. I u jednom i u drugom klubu sede ljudi koji se bave tim poslom i znaju verovatno šta treba da se radi", poručio je Čović.
Francuski brend Lacoste lansirao je uoči Vimbldona novu reklamu sa srpskim teniserom Novakom Đokovićem u kojoj se ponovo poigrao sa nezvaničnom titulom GOAT.
O poslovnoj strani fudbala, tržištu koje se menja pod uticajem novih investitora i tehnologije te poziciji Hrvatske u svemu tome, za Bloomberg Adriju govori fudbalski menadžer Marko Naletilić.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
13.04.2026 08: 44
Košarkaši Crvene zvezde imaju teoretske šanse da zaobiđu već obezbeđeni plej-in.
28.03.2026 08: 00
Tim sa Malog Kalemegdana nije sasvim ostao bez šansi za direktan plasman u plej-of, ali mu je realniji odlazak u plej-in, na završetku najduže faze najjačeg kontinentalnog takmičenja.
24.03.2026 21: 15
Ekipe Makabija, Monaka i Žalgirisa upisale su veoma bitne pobede u okviru 33. kola Evrolige, a ti rezultati nikako ne idu u korist Crvenoj zvezdi.
25.01.2026 10: 00
U prvom delu velikog intervjua, koji vam predstavljamo danas, možete pročitati o tome šta se iz vizure proslavljenog stratega promenilo od poslednjeg puta kada je predvodio minhenski klub, beograskim "večitim" rivalima, kao i o nekim krucijalnim problemima sa kojima se suočava evropska košarka u datom trenutku.
YouTube
pre 39min
YouTube
pre 47min
pre 7 sati 20: 55
Plejmejker Makabija na radaru "crveno-belih".
pre 8 sati 20: 30
Selektor srpske košarkaške selekcije za "Eurohoops" govorio o debiju sa turskim klubom u Evroligi.
26.06.2026 15: 35
Sezona u košarkaškom elitnom takmičenju počinje 24. septembra, Fajnal-for se igra od 28. do 30. maja 2027. godine
26.06.2026 14: 52
"Zeleni" iz Atine plaćaju 1,5 miliona evra za beka Valensije.
Ostavite komentar