pre 7 sati 23: 00
Zapelo: Makabi sada ne želi bivšeg igrača Zvezde
Klub iz Tel Aviva ima sumnju u zdravstveno stanje Rivere.
Košarkaši Crvene zvezde upisali su peti uzastopni poraz u Evroligi. Ovoga puta od crveno-belih bila je bolja ekipa Panatinaikosa - 89:76 (29:20, 22:21, 19:15, 19:20).
Gosti iz Atine ušli su bolje u utakmicu, a u jednom momentu Konstantinos Mitoglu je vezao sedam poena što je pokrenulo i ostale košarkaše "zelenih", koji su se ubrzo odlepili i poveli 23:14. Povratak Miloša Teodosića probudio je malo igrače crveno-belih, ali je PAO pokazao da je trenutno nekoliko nivoa iznad sastava Janisa Sferopulosa.
Devet poena prednosti koliko su Atinjani imali nakon uvodnih deset minuta Zvezda nikako nije uspevala da nadoknadi. Bilo je nekoliko naleta domaćina, sjajnu energiju sa klupe doneli su Dejan Davidovac i Dalibor Ilić, ali je svaki pokušaj vicešampiona ABA lige da se vrati u ovaj meč Panatinaikos uspešno odbio.
Tokom treće četvrtine probudio se i Matijas Lesor, PAO je ponovo bio na prepoznatljivom nivou, ubrzo je došao do velikih +16 i tada je bilo jasno da su puleni Ergina Atamana prelomili ovu utakmicu.
Poslednji kvartal je protekao u kontroli gostiju, koji nisu dozvoljavali crveno-belima ni da pomisle da mogu do velikog preokreta. Sudije su u jednom momentu gledale snimak duže od pet minuta i time su narušili samom ritmu meča, te se stiče utisak da su u poslednjih pet minuta obe ekipe samo čekale da se meč završi.
Ono što je pozitivno za Zvezdu je svakako činjenica da se na partket vratio Teodosić, ali raduje i igra Dejana Davidovca i pogotovo Ilića, koji ove godine nije imao toliko prilike da pokaže šta zna, a sada je dokazao da na njega definitivno može da se računa u budućnosti.
U pobedničkom sastavu istakao se Lesor sa 19 poena, a po 17 su dodali Mitoglu i Kostas Slukas, koji je upisao i deset asistencija.
Na drugoj strani najbolju partiju u sezoni pružio je Davidovac sa 19 postignutih poena koliko je ubacio i Nedović, a pratio ih je Džoel Bolomboj sa 11.
Zvezda je sada na učinku od 10 pobeda i 20 poraza, dok je PAO na skoru 19-11 i bori se za drugo mesto na tabeli Evrolige sa Monakom, Barselonom i Fenerbahčeom.
Dvorana: "Štark arena"
Sudije: Huan Karlos Garsija, Pjotr Pastisjak, Kristaps Konstantinovs
Crvena zvezda: Smart 2, Lazarević, Teodosić 4, Hanga 2, Davidovac 19, Mitrović 6, Tobi, Bolomboj 11, Ilić 9, Nedović 19, Giedraitis 4, Gilespi.
Panatinaikos: Kalaicakis, Moraitis, Balcerovski, Slukas 17, Papapetru, Grent 12, Nan 15, Lesort 19, Grigonis 8, Ernangomez 1, Mitoglu 17, Mancukas.
Evroliga, 30. kolo
utorak
Efes - Olimpijakos 85:72
Žalgiris - Bolonja 96:81
Alba - Real Madrid 79:86
Makabi Tel Aviv - ASVEL 98:90
Partizan - Baskonija 87:83
sreda
Fenerbahče - Barselona 88:74
Monako - Milano 80:98
Crvena zvezda - Panatinaikos 76:89
Valesnija - Bajern u toku
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
02.01.2025 09: 40
U sastavu crveno-belih neće biti – Miloša Teodosića, Branka Lazića, Ognjena Dobrića i Majka Dauma, dok je neizvestan i nastup – Filipa Petruševa
29.12.2024 19: 25
Na vrhu liste su Dalas Maveriksi sa prosekom od 20.100 navijača, zatim slede Filadelfija Seventisiksersi sa 19.842 i Njujork Niksi sa 19.811 gledalaca
26.11.2024 16: 58
Navijačima Zvezde prethodno je zabranjen dolazak u Milano i na utakmice fudbalske Lige šampiona protiv Intera u oktobru i Milana 11. decembra. Prošle sezone milanska Olimpija takođe je zabranila dolazak navijačima "crveno-belih".
09.10.2024 10: 07
Iako će i ovu utakmicu biti bez Miloša Teodosića, trener Sferopulos se nada da će njeegov tim biti na nivou prethodnog meča odigranog u Parizu.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 7 sati 23: 00
Klub iz Tel Aviva ima sumnju u zdravstveno stanje Rivere.
pre 13 sati 16: 43
Poslednji u nizu je dovođenje Džonija Džuzenga, sa njim je klub iz Isatnbula napravio roster za narednu sezonu.
pre 16 sati 13: 36
Njegove partije posebno su se izdvojile u eliminacionoj fazi protiv Mičigena je ubacio 28 poena u četvrtfinalu, dok je u dramatičnom polufinalu protiv Gonzage završio meč sa 29 poena. Zbog tih nastupa izabran je u idealnu petorku NCAA turnira.
pre 18 sati 11: 51
Dolaskom u Partizan, Vildoza je postao osmi strani igrač koji je obukao dres oba "večita" rivala. Pre njega su istim putem išli Lorens Roberts, Tarens Kinzi, Džejms Gist, Kori Volden, Matijas Lesor, Kevin Panter i Kodi Miler-Mekintajer.
Ostavite komentar