pre 1 sat 23: 05
Katai je na maksimumu potrošnje ove jeseni, a sledi Šturm
Sjajni vezni igrač Crvene zvezde je zbog stanja sa povredama ofanzivaca počeo poslednjih osam utakmica u domaćim takmičenjima
Tanjug/AP Photo/Rebecca Blackwell)
Košarkaška reprezentacija Srbije ide sa najvišim ambicijama na Evropsko prvenstvo u Finskoj, Letoniji, Poljskoj i na Kipru, od 27. avgusta do 14. septambra ove godine, kako to dolikuje aktuelnom vicešampionu sveta, a danas je saznala i rivale u grupnoj fazi kontinentalnog turnira.
Selektor Svetislav Pešić i njegovi bronzani "orlovi" sa letošnjih Olimpijskih igara čekali su rivale iz prvog "šešira", pa se unapred znalo da u toj fazi ne mogu biti spojeni sa Nemačkom, Francuskom i Španijom, ali zato su im u Grupi A (Riga) "dodeljeni" Letonija, Portugal, Estonija, Turska i Češka. Na prvi pogled, reklo bi se ODLIČNO.
Plasman u nokaut fazu, odnosno osminu finala, obezbediće po četiri najbolja tima iz svake grupe, inače sastavljenih od šest selekcija, a završnica šampionata, sa 24 startnih učesnika, predviđena je da se održi u Rigi u "Šaomi areni".
Srbija je sa prethodnog Eurobasketa eliminisana već u osmini finala, od strane Italije, kada su u vodu pale sve odlične partije pre toga, na veliko razočarenje nacije, jer ih je već videla na krovu Starog kontineta. Reklo ni se oni sami sebe.
"Orlovi" imaju dva evropska srebrna odličja, od kako je Srbija ponovo samostalna, a uzeli su ih na EP 2009. i 2017. Do predstojećeg su stigli bez poraza u kvalifikacionoj grupi G, tj. duplim pobedama nad Danskom, Finskom i Gruzijom.
Prema poslednjoj rang-listi FIBA, Bogdan Bogdanović, Nikola Jokić (nadamo se), Aleksa Avramović, Dejan Davidovac, Vasilije Micić i ostatak najjače postave Karijere "družine" označeni su kao prvi favorit za titulu. Kako i ne bi kada su na OI u Parizu za dlaku, mnogi će reći i zaslugom sudija, izgubili polufinale sa američkim timom iz snova.
Svi učesnici i grupe Eurobasketa 2025
Grupa A (Riga): Portugal, Estonija, Letonija, Turska, Srbija, Češka
Grupa B (Tampere): Nemačka, Finska, Velika Britanija, Litvanija, Švedska, Crna Gora
Grupa C (Limasol): Kipar, Italija, Gruzija, Španija, Grčka, Bosna i Hercegovina
Grupa D (Katovice): Island, Francuska, Slovenija, Poljska, Belgija, Izrael
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
15.09.2025 08: 00
Organizatori šampionata Evrope u košarci podvukli crtu ispod takmičenja.
12.09.2025 16: 18
Proslavljeni srpski košarkaš teško podneo eliminaciju srpske selekcije na Eurobasketu, gde je Srbija bila veliki favorit.
10.09.2025 18: 32
Nove vesti o zdravstvenom biltenu u nacionalnom timu...
10.09.2025 10: 30
Predsednik Košarkaškog saveza Srbije secirao debakl naše selekcije na šampionatu Starog kontinenta.
28.10.2025 11: 22
Centar Nagetsa ističe da je košarka nepredvidiva i da svako svakog može da pobedi.
16.09.2025 19: 47
Više od 18 miliona ljudi gledalo finale Evropskog prvenstva u Rigi.
16.09.2025 10: 25
Selektor košarkaša Turske i po povratku u zemlju duboko žali za izgubljenim finalom Eurobasketa.
15.09.2025 20: 17
Više od 1.500 navijača dočekalo je danas u Frankfurtu košarkaše Nemačke, koji su u nedelju osvojili titulu evropskog šampiona.
USKORO!
Sve o sportu na jednom mestu
APP TV Arena sport
5 dana
Ostavite komentar