02.10.2022. • 20:53

PARTIZAN NEMILOSRDAN U DERBIJU: Natho golovima i asitencijom precrtao Vojvodinu

(MN Press)
Crno-beli slavili ubedljivo protiv Novosađana 4:1

Očekivao se derbi, a na terenu je igrao samo Partizan. Crno-beli su u derbiju 13. kola Mozzart bet Superlige igrački i rezultatski deklasirali Vojvodinu 4:1 (2:0) i tako prebrisali šokantnu eliminaciju u Kupu Srbije, a najavili dorbu formu pred meč sa Kelnom u četvrtak (21.00, TV Arena Premium 1).

Novosađani su igrali koliko im je Partizan dozvolio, a s druge strane greškama su dali "forsu" crno-belima koji su poklone iskoristili a zatim rutinski stigli do ubedljivog trijumfa. Igrač utakmice svakako je bio Bibras Natho, koji je postigao dva gola, asistirao Filipoviću za treći gol, ali je kontrolisao igru i razvijao odlične napade.

Očekivao se neizvestan derbi, ali je u Humskoj igrao samo Partizan. Veoma dobro su delovali crno-beli od starta, nametnuli su svoj ritam, probijali goste i preko bokova i kroz sredinu i oprvi deo dobili "samo" sa 2:0.

Kažemo samo sa 2:0, jer su pored dva gola postigli još dva koja su bila poništena zbog ofsajda (Rikardo i Marković), imali još nekoliko dobrih akcija i šuteva.

A, golove su crno-beli postigli posle grubih grešaka defanzivaca Vojvodine. Traoreov kratak pas ka golmanu Careviću uspeo je da izblokira Rikardo, a Natho je samo poslao loptu u praznu mrežu. Jeličić je prvo napravio taktičku grešku, a zatim i srušio Rikarda u šesnaestercu. Natho ne greši sa penala, pa je već u 23. minutu bilo 2:0!

Kada je Jeličić u 27. minutu zaradio drugi žuti karton zbog faula na sredini terena, bilo je samo pitanje sa koliko će golova slaviti crno-beli.

Natho je posle dva gola zabeležio i asistenciju. Sjajno je izveo korner na prvu stativu a Aleksandar Filipović je u maniru golgetera smestio udarcem glavom loptu u mrežu.

Rutinski je Partizan završio meč, mogao je Andrija Pavlović da se upiše u strelce, a kolonu "šutevi u gol" za goste popunio je Mirko Topić, da bi za 60 sekundi videli dva gola na obe strane. Prvo je Uroš nikolić pokazao majstorluk za slobdone udrace, kada je "kiflu" poslao u mrežu Popovića sa 22 metra, da bi Samed Baždar ubrzo vratio plus "tri" pretrčavši pola terena uz sigurnu realizaciju.

Uživo, Paritzan - Vojvodina 4:1

Drugo poluvreme

90. minut: nopva velika šansa za domaćina, Jović je šutirao za koji santimetar pored gola Carevića.

84. minut, GOOL, Partizan vodi 4:1, strelac Samed Baždar. Nije prošlo ni 60 sekundi, a Partizan ponovo ima tri razlike. Nova greška Novosađana, Baždar je vukao loptu 30 i kusur metara i rutinski je poslao pored Carevića.

83. minut GOOL, Vojvodina smanjuje na 3:1, strelac Uroš Nikolić. Imali su Novosađani slobodan udarac sa 22 metra, Uroš Nikolić je pokazao da je majstor prekida i "kiflom" je loptu poslao u sam ugao nemoćnog Popovića.

78. minut: dobra šansa za Partizan i Andriju Pavlovića, ali je njegov udarac sa nekoliko metara odbranio Carević.

75. minut: Imao je konačno golman Partizana Popović dobru intervenciju posle šuta Topića, ali taj pokušaj je bio i sve od gostiju. Crno-beli lako zatvarju meč.

67. minut: Crno-beli hitaju ka trijumfu u derbiju, na terenu je i Andrija Pavlović.

61. minut GOOL, vodi Partizan 3:0, strelac Aleksandar Filipović. Natho je odlično izveo korner na prvu stativu, a defanzivac je lepim udarcem glavom "skinuo paučinu".

60. minut: Došla je i Vojvodina do daha, pripretila je dva puta, ali ništa što bi zabrinulo Popovića. Na drugoj strani crno-beli su imali dve kontre koje Dijabate nije krunisao.

50. minut: nova šansa za Partizan. Menig je poslao loptu do Rikarda na visini peterca, golgeter se okrenuo ali je šutirao u spoljni deo mreže. Derbi bukvalno ne postoji jer igra samo Partizan. Vojvodina se bori da sa igračem manje ne pretrpi ubedljiviji poraz.

Počeo je drugi deo, Traore i Baždar su ušli u tim Partizana, a Vitas u timu Vojvodine. Crno-beli imaju igrača više i ligično je Petrić pojačao ofanzivu.

Prvo poluvreme

45+2: kraj prvog dela, Partizan više nego zasluženo vodi 2:0, dominira, Vojvodina je i nadigrana i može se reći srećna jer nema veći minus.

42. minut: lopta je ponovo u mreži Vojvodine. Svetozar Marković je postiogao gol, ali je posle pregleda u VAR sobio ustanovljen ponovo "mali" ofsajd štopera crno-belih pa je ostalo 2:0.

40. minut: Partizan igra veoma dobro, Novosađani su potpuno nadigrani, a Rikardo je zatresao mrežu i bio u malom ofsajdu. Sa igračem manje gosti jedva uspevaju da pređu centar.

27. minut; Vojvodina ostaje sa igračem manje. Jeličić je dobio drugi žuti karton.

23. minut, GOOL, Partizan vodi 2:0, strelac Bibras Natho iz penala. Ponovo su pogrešili igrači Vojvodine, Rikardo je ušao u šesnaesterac, Jeličić ga je oborio a Natho je pokazao da mu nema ravnog sa bele tačke.

15. minut GOOL, vodi Partizan 1:0, strelac Bibras Natho. Traore je vratio kratku loptu do golmana Carevića kogva je izblokirao Rikardo Gomeš. Lopta se dobila do Natha koji je sa 14 metara poslao u mrežu. Zaslužno vođstvo domaćina.

13. minut: nova prilika za crno-bele, Menig je posle kontre snažno šutirao sa 15 metara ali pravop u golmana.

6. minut: nova prilika za Rikarda, Filipović je odlično centrirao sa desne strane, ali golgeter crno-belih je slabo zahvatio loptu glavom sa pet metara. Partizan je bolje ušao u derbi, dominira i stvara prilike, Vojvodina se grčevito brani.

2. minut: prva prilika za Patizan. Rikardo je šutirao glavom sa desetak metara tik pored gola.

Meč je počeo, obe ekipe su izvele ofanzivne postave.

Partizan - Vojvodina 4:1

Strelac: Natho u 15. i 23. iz penala, Filipoivć u 61, Baždar u 84. za Partizan, a Uroš Nikolić u 83. minutu za Vojvodinu. Stadion: Partizana. Gledalaca: oko 8.000. Sudija: Milan Mitić.

Partizan: Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević – Belić (od 46. Baždar), Fejsa (od 46. Traore) – Dijabate, Natho (od 78. Andrade), Menig (od 71. Jović) – Rikardo (od 67. Pavlović).

Vojvodina: Carević – Bjeković (od 67. Lazarević), Jeličić, Traore, Đorđević – Milosavljević, Topić – Baraj (od 67. U. Nikolić), V. Simić, Malbašić (od 46. Vitas) – N. Nikolić (od 67. Čumić).