pre 5 sati 01: 00
Španski igrači likuju: Senzacionalna timska pobeda, za pet dana da se stavi tačka
Rodri, Ojarzabal, Pedro Poro i Kubarsi slažu se da je Španija do finala stigla kao tim.
Tanjug/AP Photo/Hiro Komae
Holanđanin Maks Ferstapen iz Red Bula pobedom na trci za Veliku nagradu Katara na stazi "Lusail" u Dohi potvrdio je osvajanje nove šampionske titule u Formuli 1, četvrte uzastopne.
Ferstapen je titulu obezbedio pre sedam dana u Las Vegasu, a u Kataru je upisao deveti trijumf u sezoni, 63. u karijeri.
Drugo mesto osvojio je Šarl Lekler iz Ferarija, a treće Oskar Pjastri iz Meklarena. Tragičar trke bio je Lando Noris, koji je napravio grešku prilikom izlaska "bezbednosnog vozila" na stazu, kažnjen je i sa drugog mesta je pao na 10. poziciju.
Zbog toga će odluka o tituli u konkurenciji konstruktora između Mercedesa i Ferarija biti odlučena u poslednjoj trci sezone za sedam dana u Abu Dabiju.
Lionel Messi i Cristiano Ronaldo stvorili su tokom poslednjih decenija najveće fudbalsko rivalstvo modernog doba.
Procvat u zapošljavanju koji je Svetsko prvenstvo u fudbalu trebalo da donese Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) izgleda se na kraju ipak neće ostvariti.
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Za Vimbldon je obezbeđen nagradni fond koji je za 20 odsto veći nego prošle godine i i te kako je probudio optimizam najboljih tenisera širom sveta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
07.12.2025 15: 50
Dugo će Lando Noris pamtiti trku za Veliku nagradu Abu Dabija, jer ipak je to mesto na kom je osvojio svoju prvu titulu prvaka Formule 1...
07.12.2025 15: 29
Noris u generalnom plasmanu vodi sa 408 bodova, Ferstapen ima 396, dok je Pjastri treći sa 392 bodova.
03.12.2025 08: 50
Srpski teniser Novak Đoković prisustvovao je pretposlednjem događaju sezone Formule 1...
09.11.2025 18: 13
Noris je i dalje na čelu, dok iza njega vrebaju vozači Red Bulla i Ferrarija. Trka je tek počela, ali ako je suditi po prvim minutima — u Brazilu nas čeka pravi spektakl.
YouTube
pre 8h
YouTube
pre 22h
12.07.2026 19: 10
Organizatori i nadležni organi pokrenuli su istragu kako bi utvrdili sve okolnosti koje su dovele do fatalnog sudara.
12.07.2026 18: 30
Posle Velike nagrade Italije izgledalo je da je Markez ispao iz trke za šampionsku krunu. Zaostajao je čak 102 boda, pošto se tokom prvog dela sezone mučio sa dugotrajnim problemima sa ramenom, propustio je nedeljnu trku za Veliku nagradu Francuske, a zatim i kompletan trkački vikend u Barseloni.
12.07.2026 17: 30
Devetostruki svetski šampion pojavio se već u petak na balkonu "Gudvud kuće", gde je pozdravio publiku zajedno sa prijateljem i aktuelnim šampionom Formule 1 Landom Norisom.
12.07.2026 16: 50
U Apriliji se nadaju da će Italijan biti spreman za povratak na stazu na Velikoj nagradi Velike Britanije, koja je na programu od 7. do 9. avgusta na Silverstonu.
Ostavite komentar